1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која е најзаразна игра ?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Bocki, 13 Јануари 2009.

 1. Bocki

  Bocki
  Intern

  10
  1
  13 Јануари 2009
  Ајде луге, Која е НАЈНАЈНАЈзаразна игра според вас ??
  Од мое искуство најзаразна игра у животов шо сум ја играл (и уште ја играм) :D е WoW -World of Warcraft :D
  На второ место се мислев меѓу Кантер и Дота но сепак Мислам дека Дота е позаразна :)

  Според вас ... ???
   
 2. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Mislam deka Counter Strike :)
   
  На Afro-dh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
 4. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Јас сум исто така за Кантер.
  Таа е единствената игра која ме има заразено.
   
 5. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
  Counter - Strike...Red Alert 2... Dota :)))))
   
 6. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  И јас исто мислам Counter Strike,почнува сташ да ми тече на телекабел:LOL::LOL:
   
 7. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Јас се сложвам со Боцки... WoW, WoW и само WoW.:))
   
 8. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Мене фудбалчето ми е најзаразно, откако знам за мене го плешам и тоа е единственото нешто кое уште го играм.. не е битно кое, само од Конами да е.
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Metin || дефинитивно :ninja2:
   
 10. Bocki

  Bocki
  Intern

  10
  1
  13 Јануари 2009
  Na koj realm igras brat ?? Klasa ? :D
   
 11. BaDcopY

  BaDcopY
  Intern

  51
  0
  15 Декември 2008
  Se Znae WoRLd oF wArcRaFt! :D iN thE BesT :p
   
 12. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Half life 1,2
  Значи на играва останував со ноќи и ноќи....според мене најдобрата игра некогаш направена:bravo:
   
 13. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Gothic ...... барем на мене ми е нај заразна.
   
 14. BaDcopY

  BaDcopY
  Intern

  51
  0
  15 Декември 2008
  Od sto e tolku zarazna, dva pati ja napisa :) half Life
   
 15. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Може да кажам дека сум зависник од Warsow.
   
 16. Elektrikz

  Elektrikz
  Intern

  473
  12
  21 Септември 2008
  Машко
  WebDev
  Na prvo mesto ja stavam WoW,edvaj ja otkazav mameto nejzino:D

  a potoa bi dosla spored mene OGame...
   
 17. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,670
  330
  8 Мај 2007
 18. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  GTA San Andreas и GTA Vice City. Грешам ли:D
   
 19. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  WOW бе братче бе, децата на рехабилитација ги праќаат од таа игра.
   
 20. Bocki

  Bocki
  Intern

  10
  1
  13 Јануари 2009
  Иам другар што играше 30 саати WoW без прекин и се онесвестил пред монитор :O:(
  После тоа неговите му исклучија интернет и го праќаа по психијатари :LOL:
   
 21. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  WOW е најзаразна дефинитивно. Па после тоа и DOTA..
   
 22. ChemicalAngel

  ChemicalAngel
  Gaining Experience

  793
  209
  24 ноември 2008
  Се знае кои се најзаразни
  Супер Марио и Тетрис и Понг.
  Сите нови игри се многу лоши од страна на игривост за разликата
  од старите добри времиња на флиперите.
   
 23. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
 24. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
 25. Fico

  Fico
  Intern

  251
  14
  9 Март 2008
  Сега за сега, а богами и ептен одамна - Кантер...Wow и Dota некако што знам, не ми пасуваат.
   
Слични теми
 1. KIKO_ivanovski
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  6,374
 2. AlexM
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  5,301
 3. viksa
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,737
 4. HijackHacker
  Одговори:
  129
  Прегледи:
  12,630
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  775
Вчитување...

Сподели

Вчитување...