• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1.359
1.731
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800H
Storage
512GB - M.2 NVMe SSD
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz
Video card
RTX 3050
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
t9lnk33casf91.png


And it is out.

NFO TL;DR:

why-are-you-geh.gif
Изгледа се погодил тој дел од месецот кога го куцала NFO-во.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.056
6.008
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.457
2.479
Скопје
Последна промена:
6 ноември 2012
1.887
1.945
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Saints Row Platinum Edition cracked day 0.
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
124
125
Куманово
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
837
896
Струга
empress.png


Saints Row добра игра, Spider-Man лоша, I'll have what "she?" is having.

Anyway: фикснат статерот во Dying Light 2 во stealth kills.
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
837
896
Струга
Не, не е лоша воопшто сподерман. Него... Modern warfare 2019 слабо а?

Ако не се разбравме, реплицирав за NFO-то од госпожата EMPRESS. Феноментална е Spider-Man, одамна не сум играл нешто толку задлабочено.
Што се однесува до Modern Warfare 2019, не користи таа Denuvo, проблемот е што е always-online, пишано е повеќе пати на темава, и за да се кракне најверојатно ќе треба некој паметен дечко да емулира сервер и да ги пачова online проверките за играта да работи.
Истото се однесува и за Cold War.
Јас сум фан на CoD серијалот (барем за кампањите, сите што се "достапни" сум ги изиграл).
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
837
896
Струга
Откако ги префрлија CoD на Battle.net нема и нема да има крак, јебига. Па ни попуст не даваат.

Да се надеваме Modern Warfare 2 нема да биде always-online бидејќи е на Steam.
А за попустите, и да има, нема.
UyzoIcr.png

Игра излезена во Ноември 9, 2010.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.418
Мислења
900.575
Членови
32.134
Огласи
509
Најнов член
ElizabetaZ
На врв Дно