• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Serko

Gaining Experience
30 август 2018
98
185
Football.Manager.2021.21.4.0.CrackOnly.READNFO-MKDEV

Погледнете го атачментот 102997

Дечкиве наши се? :unsure:
Поздрав и до вас.

Иако се наши дечките џабе им праиме praise кога овој крак е катастрофа што дури неможе ни да се нарече крак.
Подетално, кракот работи така што MKDEV има собрано CPUID's од 441 процесор, поточно .exe dump со лиценца генерирана од тие 441 процесори со неколку едноставни VM Patches во fm26.exe и за секој CPU има посебен .exe фајл во фолдерот од кракот што се вика "Test Cracks". MKDEV не е способен да направи едноставен алгоритам што ќе се справува со секој посебен CPUID dword преку KUSER_SHARED во едноставен / универзален .exe фајл спакуван во едно. Исто така MKDEV користи steam_api64.dll емулатор за Steam што не е воопшто негов, туку е на CODEX, a MKDEV не ни остава credits дека го користел, а себеси два пати се захвалува дека ја "кракнал" играта.
MKDEV, имаш еден куп Denuvo triggers and checks што не ти се patched, така што midgame играта ти крашнува и луѓе се соочуваат со рандом багови и крашови, а кое е твоето решение ?
"If you are having any kind of issues/crashes in the game, Try the different CrackTest folders."
Не, ова не е универзален крак што работи како што треба и нема никогаш да биде.
Еве само замислете Scene Release од Codex/Reloaded/CPY што би го користел методот на MKDEV, дали тоа би го сметале за Proper Crack?

ENJOY
POZDRAV
 

mkdev

Intern
1 декември 2007
112
7
не е битно ние гледаме нешто друго еве пример за ДРУГ Начин
да п2п ,не сцена

 • VMProtect is fully removed (30 VM entry points).
 • Denuvo is fully removed (104 VM entry points). fm 21 има 400-500
 • All required PE directories are fully restored (exports, imports, exceptions, TLS).
 • Fixed around 500k absolute & relative code and data pointers.
Assassins.Creed.Origins.The.Curse.of.the.Pharaohs.Crack.Only.READNFO-CODEX

ENJOY
POZDRAV
 
Последна промена:

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
712
740
Струга
Нејсе, не е битно на каков начин се кракнува, битно е да возвраќаат удари пиратите. Еве вчера/завчера маркираше годишнина откако CPY објавија release (или што би се рекло, CPY е умрено). Да не е P2P (EMPRESS, MKDEV за пример, иако е една игра), Denuvo ќе имаше победено (иако може и ова да се смета за победа бидејќи поминуваат месеци додека се кракне Denuvo release).

не е битно ние гледаме нешто друго еве пример за ДРУГ Начин
да п2п ,не сцена

 • VMProtect is fully removed (30 VM entry points).
 • Denuvo is fully removed (104 VM entry points). fm 21 има 400-500
 • All required PE directories are fully restored (exports, imports, exceptions, TLS).
 • Fixed around 500k absolute & relative code and data pointers.
Assassins.Creed.Origins.The.Curse.of.the.Pharaohs.Crack.Only.READNFO-CODEX

Ова е тој единствен и експериментален крак што излезе за Origins од CODEX што беше целосно тргнато Denuvo како тест за тоа дали Denuvo има импакт на перформанси или не.
И мислам дека овој крак е работен од EMPRESS додека беше дел од сцената (CODEX).
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
712
740
Струга
Во текот на неделава излегоа статии каде што беше најавено дека игрите што користат Denuvo наводно ќе имаат проблем да се играат на новите Alder Lake процесори од Intel кои што ќе излегуваат наредниот месец. Дали ќе исфрлат закрпа од страна на Denuvo е голема веројатност, но ќе почекаме да видиме.
Извор.

Според ова, игрите кои што користат постара верзија на Denuvo треба да бидат закрпени, кои што најверојатно, за нов апдејт на DRM, компаниите сигурно ќе треба да платат милијонски суми, додека новите игри се очекува да имаат нова верзија на Denuvo кои го надминува овој проблем.
Во текот на оваа недела, Shadow of the Tomb Raider и Rise of the Tomb Raider на исти ден исфрлија пач каде што беше тргнат Denuvo. Денеска, за NieR Replicant ver.1.22474487139... беше исто така исфрлен пач за тргање Denuvo иако играта е скоро излезена (23 Април, 2021) и не беше сеуште кракната, што не беше очекувано за оваа компанија.

Поентата на постов е, дали мислите дека Denuvo веќе добива сериозни удари, што мислам дека не е случајност посочениве ААА наслови да се одлучат за тргање на Denuvo веднаш откако веста беше објавена?
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,051
2,594
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Forza Horizon 5: Premium Edition [EMPRESS]
Age of Empires IV [CODEX]
Лепота од игри :)
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
712
740
Струга
Овие Mortal Kombat 11 најавија тргање на Denuvo, но сеуште не пуштиле апдејт...?
Им се имаат јавено овие од Denuvo и им имет речено, ќе ви го средиме проблемот со Alder Lake, уживајте.
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
387
433
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
712
740
Струга
INTEL ??? scene release e ? prv pat slusam za "INTEL" ja nema po torenti ima samo krak od Anadius

Беше шега на сметка од Интел и Denuvo, откако Интел изјавија дека досегашната верзија на Denuvo нема да работи на новите Alder Lake процесори, при што се верува дека тоа е причината голем број на девелопери го тргаат Denuvo. Пишав малце погоре за тоа.

The issue is largely due to how Intel designed their 12th gen Alder Lake CPUs. Since they're largely Arm-based, the chips feature a host of Power (P) cores alongside Efficiency (E) cores.

Intel designed the CPUs' P and E cores to split workloads and reduce overall CPU overhead, theoretically improving performance.

In a gaming workload, for instance, much of the processing will be diverted to the P cores, while the smaller E cores are designated to run smaller, less intensive background tasks.

But with the Denuvo DRM in place, some games are allegedly identifying the E cores on Intel Alder Lake chips as "another system." Eventually, the games might crash in the middle of gameplay or during launch.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,920
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
712
740
Струга
XoqPYor.png


Тетката се разбуди од зимскиот сон ;)
Разочаран реално, очекував FC6, али кога е гага и солта е блага.
 

Derof

Gaining Experience
16 јануари 2016
120
52
Велес
Derof's setup  
Processor & Cooler
I5 6500
PSU
CM 750 GM
RAM
8 a data 2133mhz
Video card
gtx1060 windforce
Case
CM
Monitor
Dell
OS
Win 10
Кај ја има да се симне?
 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
987
1,353
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
WD10EZEX 1TB+ SSD 500gb
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
ASUS Strix GTX 1070 8G GAMING
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
A4Tech V7 Bloody
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,100
Мислења
877,651
Членови
30,698
Најнов член
Rado
На врв Дно