• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Crackfix V2 достапен за Red Dead Redemption 2.

Девелоперине олку брзо не ја средуваа играна :ROFLMAO:

Changelog:
Fixed an issue I created in crackfix V1 where users with older Windows 10 builds couldn't launch the game at all.
The issue was caused by debugging code I implemented to hunt the original crashes. It should be all good now.
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,579
2,804
Gaston's setup  
Audio
AR
Да потврди некој дека со вториов фикс рдр2 работи без проблем?
А да си пробате сами вака ко за промена а? Или све мора гага да биде? И игри гага и фиксови изџвакани. Ја пробав ама не кажувам дали работи без проблем.
Све на готово научени.
Срамота.
 

Arkturus

Gaining Experience
17 јануари 2013
327
261
А да си пробате сами вака ко за промена а? Или све мора гага да биде? И игри гага и фиксови изџвакани. Ја пробав ама не кажувам дали работи без проблем.
Све на готово научени.
Срамота.
Шо се возбуди ти толку? Значи сега треба на мојов отепан интернет да симнувам 100гб за на крај да видам дека било бадијала, така?
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,579
2,804
Gaston's setup  
Audio
AR
Шо се возбуди ти толку? Значи сега треба на мојов отепан интернет да симнувам 100гб за на крај да видам дека било бадијала, така?
А ти знаеш или не знаеш да препознаеш сарказам? А можеби и не? Не?
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
1,964
1,468
Дали овој crackfix v2 е дел од fitgirl репакот што е на замунда? И ако не е од каде може да се симне? Ми крашнува на првата мисија играта без никаков ерор. @Gaston
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Дали овој crackfix v2 е дел од fitgirl репакот што е на замунда? И ако не е од каде може да се симне? Ми крашнува на првата мисија играта без никаков ерор. @Gaston
Не е, треба да го спуштиш посебно.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
1,964
1,468
Како ви работи играва на вас? Кај мене на rx580 и 1600AF лоши фрејмови добивам на medium/high опции 1080p.
 
Последна промена:

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
За оптимизации можете да разгледате Part 1 и Part 2 видеата од Hardware Unboxed.
Но, и после тоа, на мојата конфигурација има огромен дроп на фрејмови кога ќе иницијализирам комбат, поточно, кога ќе испукам куршум прв пат кон некого. После играта си работи во ред.
Истото се дешава и на сцената во бенчмаркот, и ингејм. Што се не изнапробав и неможам да најдам во што е проблемот. Можеби е до играта.
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Абе деца. Шо сте чудни! Прилично нова игра е. Нормално дека е захтевна.
Туку коа уклучуваш игра ако ти е интересна не се замараш со факин ФПС.
и на 20 фпс сум уживал коа играта ми прае мерак. Коа не ми е мерак џабе се и 120.
Иначе кај мене RDR2 Empress со крак нема проблем. Проблем е шо се нема време а богами и мерак за играње веќе :)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,387
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Сега ја спуштам вечер ќе кажам :)

Иако на One S ја играв, не ми изгледаше до толку хардкор захтевна. Него денуво кракот го трга или заобиколува?

Можда и шајт е оптимизацијата за ПЦ како и обично.
 

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
434
704
Скопје
RX580 4GB и Ryzen5 3600 на high варираше ФПС од 50 - 110.
Jа превртев играва и ја избришав, немам принтскрин од подесувањата и ФПС. Знам дека исклучив FXAA и MSAA. Користеше 3.8гб од 4-те.
За процесорот не проверив.

@Arabian - Не претерувај :)
 

Arabian

Gaining Experience
5 ноември 2013
685
412
RX580 4GB и Ryzen5 3600 на high варираше ФПС од 50 - 110.
Jа превртев играва и ја избришав, немам принтскрин од подесувањата и ФПС. Знам дека исклучив FXAA и MSAA. Користеше 3.8гб од 4-те.
За процесорот не проверив.

@Arabian - Не претерувај :)
Хм. Кај мене на р5 2600 и 1060 6гб имам 25-45( 45 кога сум сам некаде на отворено). Гпу е фулл оптеретува и околу 5.7гб троши од меморијата. Вие како што тврдите имате 100% дупло посилни компоненти од мене. Не ми е јасно, али окај нека биде така.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Хм. Кај мене на р5 2600 и 1060 6гб имам 25-45( 45 кога сум сам некаде на отворено). Гпу е фулл оптеретува и околу 5.7гб троши од меморијата. Вие како што тврдите имате 100% дупло посилни компоненти од мене. Не ми е јасно, али окај нека биде така.
Vulkan подобро работи на AMD карти иначе да, истите фрејма се и кај мене на 1060.
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
339
266
Многу играат улога сетинзите кај мене на и5 8500 и 580 медиум хај миксовани и ултра текстури околу 50-60фпс на линукс.
Хм. Кај мене на р5 2600 и 1060 6гб имам 25-45( 45 кога сум сам некаде на отворено). Гпу е фулл оптеретува и околу 5.7гб троши од меморијата. Вие како што тврдите имате 100% дупло посилни компоненти од мене. Не ми е јасно, али окај нека биде така.
Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликацијаEdit
View: https://m.youtube.com/watch?v=6RfJoH1N6IQ
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
1,964
1,468
Со овие опции ми работи доста подобро него било кои други што ги пробав, пак имам околу 40 фпс ама барем нема stutter и не реагира како да е успорена снимка играта. И доста добро изгледа вака. Ако има некои други опции да пробам пишете ги.
View: https://youtu.be/C3xQ33Cq4CE?t=843
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,387
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Еве ви снимав цела трета мисија до чаптер 2 па споредете. Конфигурацијата во потпис, сетинзи нечепнати (default) фрејмови од 45 до 80.

Имаше некој проблем со снимањето, Xbox game bar се жалеше дека не е Borderless WIndow па снимав со Radeon ReLive. Како и да е испадна на крај.

БТВ кракфиксот в2 е стабилен кај мене.

View: https://www.youtube.com/watch?v=1nscGSDPwzc&feature=youtu.be
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,237
913
Неврленд
Еве ви снимав цела трета мисија до чаптер 2 па споредете. Конфигурацијата во потпис, сетинзи нечепнати (default) фрејмови од 45 до 80.

Имаше некој проблем со снимањето, Xbox game bar се жалеше дека не е Borderless WIndow па снимав со Radeon ReLive. Како и да е испадна на крај.

БТВ кракфиксот в2 е стабилен кај мене.

View: https://www.youtube.com/watch?v=1nscGSDPwzc&feature=youtu.be
Воа не од 45-80 , туку од 45-60 фпс у просек. Тоа шо на некои кадри кај шо нема ногу графика ти дава 80 не се рачуна. Дакле од 45-60 макс е. Ништо значително подобро од gtx 1060.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,387
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
ok
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
1,964
1,468
Еве ви снимав цела трета мисија до чаптер 2 па споредете. Конфигурацијата во потпис, сетинзи нечепнати (default) фрејмови од 45 до 80.

Имаше некој проблем со снимањето, Xbox game bar се жалеше дека не е Borderless WIndow па снимав со Radeon ReLive. Како и да е испадна на крај.

БТВ кракфиксот в2 е стабилен кај мене.

View: https://www.youtube.com/watch?v=1nscGSDPwzc&feature=youtu.be
Ова се невозможни fps кај мене.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,720
Мислења
831,323
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно