• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Што ќе ти е такво неоптимизирано ѓубре
Точно. Јас за ова си се радвам. Многу е битно ова кога на прагот имаме игри од калибер Watch Dogs Legion, Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6, Call of Duty Black Ops Cold War итн.
 

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
20
51
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
AULA Killing the Soul
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
20
51
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
AULA Killing the Soul
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
1603368126827.png

ајде со среќа :)
 

Derof

Gaining Experience
16 јануари 2016
118
51
Велес
Derof's setup  
Processor & Cooler
I5 6500
PSU
CM 750 GM
RAM
8 a data 2133mhz
Video card
gtx1060 windforce
Case
CM
Monitor
Dell
OS
Win 10
Дајте некој торент инвите за ред
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Како што пишав претходно, Red Dead Redemption 2 не користеше Denuvo, туку Rockstar Games користеа нивни custom DRM наречен Arxan со онлајн проверки. EMPRESS само што докажа по којзнае кој пат дека на пиратеријата крај и нема, без разлика колку комплексни DRMs ваѓаат.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
викет ного крашовала емпресова рдр2
јел то истина?
Многу репорти има на reddit дека крашувала после 30-40 минути играње, а некои и дури после 10 минути. Изворот на крашот е EMP.dll, што всушност е (дел од) кракот. Би требало да има кракфикс за неколку дена.
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,579
2,804
Gaston's setup  
Audio
AR
Многу репорти има на reddit дека крашувала после 30-40 минути играње, а некои и дури после 10 минути. Изворот на крашот е EMP.dll, што всушност е (дел од) кракот. Би требало да има кракфикс за неколку дена.
Да, еве и јас пријавувам дека и кај мене крашува за кратко време ингејм на рандом места.

Еднаш при бенчмарк, еднаш при гејмплеј, еднаш ја паузирав морав да станам, се враќам за 2 мин ја нема.
Ја баталувам до кракфикс.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
480
452
Струга
Да, еве и јас пријавувам дека и кај мене крашува за кратко време ингејм на рандом места.

Еднаш при бенчмарк, еднаш при гејмплеј, еднаш ја паузирав морав да станам, се враќам за 2 мин ја нема.
Ја баталувам до кракфикс.
Потенцијален фикс: пробај со датум наместен во 2019, for testing purposes.
 

Venom46

Intern
12 јуни 2018
58
12
Se ceka fifa 21 ne plakjam 60 evra za tie lopovi sho sakaat samo pari da zemat a bugovi 350 i rigged gameplay i se,katastrofa..
Career mode e majkata..
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,485
903
Se ceka fifa 21 ne plakjam 60 evra za tie lopovi sho sakaat samo pari da zemat a bugovi 350 i rigged gameplay i se,katastrofa..
Career mode e majkata..
Ќе може ли да се игра Ултимате Тим. Го играв кога го дадоа на Оригин Акцес, тоа е заразно упм, цел ден мислиш кој да купиш продадеш, каков дил да направеш и како капак на се можеш и преку апликацијата на телефонот на го правиш трансферот. Ниедна игра не ми јаде толку време.
 

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
169
104
Ќе може ли да се игра Ултимате Тим. Го играв кога го дадоа на Оригин Акцес, тоа е заразно упм, цел ден мислиш кој да купиш продадеш, каков дил да направеш и како капак на се можеш и преку апликацијата на телефонот на го правиш трансферот. Ниедна игра не ми јаде толку време.
Точно, премногу е заразно УТ. Ја купив фифа20 некаде во јуни имаше попуст за некои си 15евра, па направив некои си 300саати за 3 месеци. Инаку нема шанси да се игра ништо онлине на кракувана верзија.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,387
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Se ceka fifa 21 ne plakjam 60 evra za tie lopovi sho sakaat samo pari da zemat a bugovi 350 i rigged gameplay i se,katastrofa..
Career mode e majkata..
Нормално дека нема да може. Почекај до декември ќе ја пуштат на попуст 50% околу 1500-2000.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,720
Мислења
831,330
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно