1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Rikimaru, 10 Август 2016.

 1. deadpool

  deadpool
  Intern

  38
  24
  31 Декември 2018
  Чим на креквоч стои кракнато дека е, кракната е :) IMG_6701.JPG


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,660
  1,756
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  upload_2020-3-20_15-29-5.png
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. windows8

  windows8
  On your way to fame

  767
  991
  12 Февруари 2012
  Машко
  R9 390vsGTX1070 :eek:
  90676981_2725329567565529_8917829343317590016_o.jpg
   
  На JellyfitzDMT и Tenny им се допаѓа ова.
 4. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  31
  31
  11 oктомври 2014
 5. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  Да објаснам накратко дека нема детално објаснување овде за Doom...
  Играта не е кракната, туку девелоперите на играта го имаат "заборавено" оригиналниот .exe фајл од играта што е без заштита, односно без Denuvo.
  Играта не е fully-offline, прв пат кога ја пуштате преку тој фајл мора да креиратe Bethesda account, се логирате еднаш и Bethesda серверите креираат такозвани "Token" за автентикација кој подоцна ќе ја стартува играта во offline mode.
  Значи накратко, ја палите еднаш играта и креирате акаунт и чекате да генерира токен, после тоа ја гасите играта, ја блокирате преку Windows Firewall за fully-offline mode и тоа е тоа.
  Посигурно ви е да ја блокирате во Firewall пошто моменталното решење за играње може да биде поправено во секое време и да неможе повеќе да се игра, па затоа подобро останете си во offline mode со веќе генерираниот токен и завршете ја играта како луѓе.
  Позз :)
   
  На martin17, Molec, VerGer и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  EDIT:
  Играта е официјално кракирана од CODEX.
   
  На MasteR_#0 и TATA_MATA им се допаѓа ова.
 7. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  296
  234
  17 Јануари 2013
  Машко
  Думов ич не ми се бендисува, мислам дека ја усраа играта од 2016 наваму. Ја претворија во Пеинкилер со модерна графика, пукај, пукај дури не добиеш карпал тунел синдром. Од стори лајн абер да се нема. Единствено ќе ги пофалам што играва е страшно оптимизирана.
   
  На stanko и omegaRED им се допаѓа ова.
 8. Derof

  Derof
  Intern

  106
  47
  16 Јануари 2016
  Машко
  Дајте некој invite оти тешко се симиња од zamunda.
   
 9. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Гледам рецензии 9/10, 4.5/5 ѕвезди, 95%... Мене ми е чекор назад во гејмплеј од DOOM 2016. Хаотично е некако се, постојано нешто ти недостига, па играта те тера да правиш комбинации, ако немаш HP, glory kill, ако немаш armor, burn, ако немаш муниција, моторна пила, за Cacodemons граната или charged blast од сачмарка, за Arachnotrons и Revenants precision blast од Heavy Cannon...

  Не знам, не дека не го разбирам моментот, ама некако се е “на рубу ивице“, постојано нешто ти фали, а најчесто муниција... И става фокус на micro-management, а тоа ме нервира.

  Графиката односно атмосферата исто не ме воодушевува. Не е лоша, да се разберема, ама досега (4-5 ниво), едноставно не воодушевува. Дизајното на UI-то е крајно “busy" и натрупан, изборот на бои е убиствен, сегде индикатори, икони, шаренило...

  Можеби на некого ова повеќе ќе му се допаѓа од веќе класичниот DOOM 2016 experience, ама мене не... И DOOM 2016 имаше некоја колку-толку кохерентна приказна која може да се следи (ако се тргне на страна целиот концепт со енергија од пеколот :)). Ова овде, куп нови ликови (или може јас не ги знам), тераат некоја приказна за која немаш никаква позадина ниту објаснување.
   
  Avid, Gaston и на Arkturus им се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,474
  6,727
  21 Јануари 2009
  На xxxMoRLoGxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,171
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Кало бјути/коло дјути (Call of Duty) уште не е кракната? Ми се игра сингл кампањата ептен ја испофалија.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snaga

  Snaga
  Intern

  31
  24
  2 Јануари 2015
  Машко
 13. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  42
  39
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  @Molec Никогаш нема да ја кракнат, "always online" e. Седам дома игра, кампањата ми гаси интернет и целата игра ме исклучува сред играње.
   
 14. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  И јас чекам крак за ворзоун.
   
  На JellyfitzDMT му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
 16. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,474
  6,727
  21 Јануари 2009
  Од каде, побогу?
  ах, cs rin ваљда
  ама фејк е 99.99%
   
  Последна промена: 1 Април 2020
 18. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  130
  79
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Се надевам дека ова беше сарказам.

  Според коментариве не ми делува дека е фејк.

  Плус ова.
   
  Последна промена: 2 Април 2020
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Време е да потрошиме 6 месеци на Odyssey 1.5.3 и да отклучиме секој е*** прашалник на мапата.
   
 20. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  59
  25
  19 Февруари 2020
  Машко
  Да не знае некој зошто нема никаде крак за Factorio? Многу сакам стратегии, а сите ја фалат
   
 21. Avid

  Avid
  Guru

  4,474
  6,727
  21 Јануари 2009
  Ја има и на Zamunda и на IPTorrents.
  Играта е уште вo Early access и веројатно затоа ја немаат кракнато популарните warez scene групи.
   
  На JellyfitzDMT му/ѝ се допаѓа ова.
 22. elitemkd

  elitemkd
  Intern

  1
  2
  14 Јули 2014
  Машко
  red dead redemption 2
   
  На stefan_off и Arkturus им се допаѓа ова.
 23. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  130
  79
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Немој. И јас со таков менталитет е почнав, но играта е преголема и така ќе стигнеш до пола и ќе се потрошиш.
   
  На xhktw и Rikimaru им се допаѓа ова.
 24. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Odyssey со сите DLCа се тргна. 1.5.3 последна верзија од пред 2 недели. Нека јади гомна карантинот.
   
  На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
 25. andrewFTW8

  andrewFTW8
  Intern

  4
  1
  5 Март 2019
  Машко

Сподели

Вчитување...