• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која Call of Duty е најдобра?

Koja Call of Duty e najdobra?

 • Call of duty1

  Гласови: 11 13.3%
 • Call of duty2

  Гласови: 29 34.9%
 • Call of duty3

  Гласови: 3 3.6%
 • Call of duty 4 modern warfare

  Гласови: 50 60.2%

 • Вкупно гласале
  83

KaZaN

Intern
20 јули 2008
95
38
Скопје
KaZaN's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600x | Wraith Prism Cooler
Motherboard
Gigabyte B550M Aorus Elite
Storage
128GB nVme | 2TB HDD
PSU
Riotoro Onyx SM 750W / custom cables
RAM
2 x 8GB HyperX Fury RGB DDR4 @ 3200MHz
Video card
Sapphire AMD Nitro + Radeon RX 5500 XT SE 8GB
Case
Genesis Irid 503
Mouse
Natec Fury Hunter
Keyboard
Natec Fury Tornado
Audio
Trevi SB 8315 soundbar
Monitor
Acer CB242Y
OS
Windows 10 Pro
имаш сачмарка, имаш шат гани еден куп, дупло узи...шо уше не...Desert Eagle итн итн...
 

iivviiccaa

Intern
21 ноември 2008
303
11
одлична графика, гејмплеј, оружја...
и се останато е одлично во играва освен една ужасна работа која го нервира секој играч уште од првата call of duty, а тоа е она што вие треба СЕ да правите сами. ги гледав од позади едно ѕидче терорист и еден мој човек. може една минута ги гледав и никој од нив не беше убиен, а беа одалечени 2 метра без никакви препреки меѓу нив...
исто така кога сте откриени секој можен терорист ве пука вас а вашите момци тренираат пукање во некој камен и прават некој бесмислен муабет. а од време на време ве бодрат или ви навиваат (со тоа nice shot го отекоа)...
 

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
Немам зборови за играва стварно е екстра како и секоја call of duty , добар гејмплеј. одлична графика и добар КРВАВ крај на играта:D
На играва ме нервира само тоа што има некој места каде што можеш да се заглавиш со човекот и спас ти е само рестар миссионс :plachko2:
[email protected] јас не го приметив тоа дека моите не тепаат т.е. дека неможат да ги погодат терористите туку напротив многу ми помагаат:p ти брат на изи да не ја играш?:D:D
позз
 

iivviiccaa

Intern
21 ноември 2008
303
11
па баш на easy ако ја играм моите ќе тепаат како во твојот пример :))
инаку ја играм на тоа третото :p
 

KaZaN

Intern
20 јули 2008
95
38
Скопје
KaZaN's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600x | Wraith Prism Cooler
Motherboard
Gigabyte B550M Aorus Elite
Storage
128GB nVme | 2TB HDD
PSU
Riotoro Onyx SM 750W / custom cables
RAM
2 x 8GB HyperX Fury RGB DDR4 @ 3200MHz
Video card
Sapphire AMD Nitro + Radeon RX 5500 XT SE 8GB
Case
Genesis Irid 503
Mouse
Natec Fury Hunter
Keyboard
Natec Fury Tornado
Audio
Trevi SB 8315 soundbar
Monitor
Acer CB242Y
OS
Windows 10 Pro
На играва ме нервира само тоа што има некој места каде што можеш да се заглавиш со човекот и спас ти е само рестар миссионс :plachko2:
исто... многу иритира, све е онака гром...а коа ќе заглаи така, да фатиш да искршиш нешо...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,549
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно