• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која Call of Duty е најдобра?

Koja Call of Duty e najdobra?

 • Call of duty1

  Гласови: 11 13,3%
 • Call of duty2

  Гласови: 29 34,9%
 • Call of duty3

  Гласови: 3 3,6%
 • Call of duty 4 modern warfare

  Гласови: 50 60,2%

 • Вкупно гласале
  83

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Call of Duty 4 Modern Warfare najdobra e... samo sto bara pogolemi performansi
 

Gianni

Intern
18 јануари 2008
9
0
Modern Warfare можеби една од најдобрите 5 игри што ги имам играно воопшто на PC.
graph_all_3.gif
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
според мене двојката е закон,неколку пати ја имам свртено.сеуште не сум ја пробал четворката,но мислам дека Call of Duty е една од најдобрите игри од таков тип:bravo:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
двојката дефинитивно, голем обожавател сум на периодот втора светска војна. Четворката е одлична ама многу кратка, а за четворката мисијата во чернобил е ремек дело премногу добро ја пренесе атмосферата на град на духови во Припијат Stalker може вода да им носи. Проклети да се што не ја извадија тројката за PC
 

Dr.Thrax

Intern
7 февруари 2008
14
1
Двојката според мене ... иако гласав за Modern Warfare на анкетата... штознам некако повеке ми се допаѓа приказната во Call of Duty 2.
 

sase velic

Баниран/a
6 февруари 2008
7
0
двојката дефинитивно, голем обожавател сум на периодот втора светска војна. Четворката е одлична ама многу кратка, а за четворката мисијата во чернобил е ремек дело премногу добро ја пренесе атмосферата на град на духови во Припијат Stalker може вода да им носи. Проклети да се што не ја извадија тројката за PC
isto i jas sum za vtora svetska vojna.cetvorkata mi e malku neinteresna prikaznata.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Според податоците за минатата година, Call of Duty 4 е најпродаваната игра. Продадени се повеќе од 7 милиони примероци од нејзиното прво претставување во ноември 2007 година.

Повеќе тука.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.468
Мислења
901.594
Членови
32.174
Огласи
550
Најнов член
FaithHall
На врв Дно