Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која академија/курс би го препорачале?

PakeChicken

Intern
3 октомври 2022
1
0
За сега се размислувам помеѓу Brainster и Semos и не можам да одлучам. Каде би ми препорачале да се запишам? Каде се подобри професорите, со која насока ќе најдам работа полесно? И дали имате некој кој што би го препорачале освен овие 2?
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
978
Поголем дел од академиите нудат различни услови, цена, фонд на часови, начин на следење на часовите (онлајн или физичка настава), снимање на часови и слично. Побара понуда од неколку и види си што тебе ти одговара најмногу
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
438
578
Размисли, дали воопшто те влече "програмирање". И друг совет од мене до тебе. Пред да почнеш нешто во некока академија кај нас, плати некој курс на udemi, за да видиш дали те интересира.
И,
Со среќа.
 

Dinako

Intern
26 октомври 2016
100
37
Размисли, дали воопшто те влече "програмирање". И друг совет од мене до тебе. Пред да почнеш нешто во некока академија кај нас, плати некој курс на udemi, за да видиш дали те интересира.
И,
Со среќа.

Супер одговор.
На Удеми има и фрее курсеви за почетници.
 

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
196
422
Скопје
davorminchorov.com
со која насока ќе најдам работа полесно?
Со таа во која што најмногу ќе се посветиш и потрудиш. Нема лесен пат.

Среќа + Техничко Знаење + Личен Бренд + Продажба + Меки Вештини = Успех.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно