1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој Windows би бил добар за послаба конфигурација

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Luxell, 21 Јануари 2019.

 1. Luxell

  Luxell
  Intern

  215
  46
  7 Јули 2012
  Машко
  Кој верзија на Windows е добра за pc со послаби перформанси?
  Дали Microsoft Windows 7 Starter би ја завршил работата?
   
 2. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  326
  292
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Windows 7 Starter не јутилизира повеке од 2GB RAM. Поарно оди со Home Premium и исклучи Aero и останати визуелни тракатанци.
   
  На bxxxn и Luxell им се допаѓа ова.
 3. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  162
  39
  18 Јануари 2019
  Машко
  32bit да биде?
  Стави си најстабилен windows lite
   
 4. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  326
  292
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Windows 7 Starter постои само во 32 бит верзија и е дополнително ограничен да не користи повеќе од 2GB RAM. ОП има 4GB RAM. Од скоро започнат е тренд на исфрлање на 32бит софтвер во полза на 64бит па ќе му треба и 64бит Windows. Во секој случај, хардверот на ОП е поприлично стар па без разлика каков ОС ке стави ќе има потешкотии при користење интернет (Facebook, Youtube etc)
   

Сподели

Вчитување...