• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој WEB прелистувач го користите?

Кој WEB пребарувач го користите?

 • Mozilla Firefox

  Гласови: 21 87.5%
 • Internet Explorer

  Гласови: 1 4.2%
 • Apple Safari

  Гласови: 0 0.0%
 • Opera

  Гласови: 2 8.3%
 • Netscape

  Гласови: 0 0.0%

 • Вкупно гласале
  24
 • Ја почнал/а темата
 • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Мислам дека насловот си кажува се!
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Никој да разграничи што е ПРЕБАРУВАЧ, а што ПРЕЛИСТУВАЧ.

ПРЕБАРУВАЧ е google, yahoo...
ПРЕЛИСТУВАЧ e mozilla

Кога читаш книга (сурфаш на интернет), СТРАНИТЕ ги ЛИСТАШ, не ги БАРАШ.
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
344
Никој да разграничи што е ПРЕБАРУВАЧ, а што ПРЕЛИСТУВАЧ.

ПРЕБАРУВАЧ е google, yahoo...
ПРЕЛИСТУВАЧ e mozilla

Кога читаш книга (сурфаш на интернет), СТРАНИТЕ ги ЛИСТАШ, не ги БАРАШ.
ЉоЉ

Гугл, а што е до прелистувачите Firefox
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Леле, my mistake. Сум се збунил. Барам од Администраторите да се поправи...
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Firefox rulZ... :bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
The Firefox Web Browser is the faster, more secure, and fully customizable way to surf the web.
Firefox The Best.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,512
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно