• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој ви е фаворит за Лига на Шампиони 07/08

Кој е ваш фаворит за финалето во Лигата на шампиони 2008?

 • Челзи

  Гласови: 6 33,3%
 • Манчестер

  Гласови: 12 66,7%

 • Вкупно гласале
  18
Статус
Затворена за нови мислења.

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ајде малку да отвориме дискусија за ЛШ .

Кој ви е фаворит а кој би сакале да освои ?

Еве јас да кажам за оваа година мислам дека ќе освои титула повторно Барса а сакам да освои Лион !
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Од Liverpool тешко, али од INTER колку сакаш... Штета, немаше среќа Liverpool со извлекувањето, ај догодина подобро можда ќе поминат ехехехехехе


Значи, сакам Интер да освои, а ќе освојат...
... тие што сакам се разбира!!!

FORZA INTER : ))
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Само уште да се најде некој од Liverpool и ова веќе иде на следно ниво хехе

Eve sum. :p

Kako i da e Liverpool ne smee da se otpishe nikad, barem ne vo Shampionaskata Liga (kako shto se gleda u posedno vreme).
Liverpool ima izgubeno edna bitna utakmica od Inter neznam tochno 1960/65 vo polu-finaleto na togashniot Euro Cup, taka da... time for payback!

Drug tim za shampion, Barca definitivno i verojatno Manchester United.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Eve sum. :p

Kako i da e Liverpool ne smee da se otpishe nikad, barem ne vo Shampionaskata Liga (kako shto se gleda u posedno vreme).
Liverpool ima izgubeno edna bitna utakmica od Inter neznam tochno 1960/65 vo polu-finaleto na togashniot Euro Cup, taka da... time for payback!

Drug tim za shampion, Barca definitivno i verojatno Manchester United.

Finaly навивач на ливерпул. Со нетрпение го очекувам натпреварот а за тоа време ќе побарам нешто од фактите за интер. Сега одам да спијам инаку од сега би почнал :rolleyes:
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Оваа година тешко ќе биде. Имаат шанси Реал, Манчестер, Арсенал, Интер... ќе видиме...
Навивам за Милан, но мислам дека тешко втор пат по ред со пензионери да освојат ЛШ. Ќе видиме.... се бива :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Јас би типувал на Манчестер. Мислам дека барем до финале ќе стигне сигурно.:bravo:
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
FC Arsenal

Realno gledano Real Madrid so takva klupa ima golemi shansi.Sezonata e dolga i naporna, taka da do krajot nema da igraat samo prvite 11.
p.s. pishuvam so on screen keyboard - se mrdnav
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Јас мислам дека нашите годинава ќе се Шампиони.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Abe dobro timche e Аrsenal ama nekako povekje e fokusiran na Premier Ligata. Shto mislam deka e prilichno pametno bidejki nema kojznae kolku dobra klupa, barem ne za da osvoi Liga na Shampioni pokraj Premier Ligata.

A definitivno Arsenal zaedno so Barca mi se timovite, za koi nema da mi bide krivo i ako ja osvojat shampionskata liga.


@StenmarC: Liverpool e pojak od prethodnite godini ;)
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
@S Знам дека е далеку посилен сега. Ги имаат Торес и Воронин, а им се врати и Кјуел, но тактиката на Бенитез не ми влева сигурност дека ќе стигнат далеку. Му ја научија и него ко на Мурињо. Не можеш цело време исто да играш. Истото се однесува и за Милан... за жал...
 

damjan_ku

Intern
18 октомври 2007
129
7
Кој продолжи од утакмицата МИЛАН vs АРСЕНАЛ тој ке ја освои лигата на шампиони.
 

Dac-14

Intern
12 декември 2007
75
0
Јас иако сум фан на Манчестер Јунајтед мислам дека се сериозен претендент за титулата.Барса не верувам да стигне ни до полуфинале бидејќи имаат голем пад на формата.А Арсенал не верувам да направат нешто.А за Милан немам зборови играат со пензионери,хахаха,43,44 и така,Инаку за информација Милан го има настариот фудбалски тим во светот.хахах.А најсериозни претенденти се
Манчестер Јунајтед,Интер,и Ливерпул.Поздрав до другите навивачи.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Јас иако сум фан на Манчестер Јунајтед мислам дека се сериозен претендент за титулата.Барса не верувам да стигне ни до полуфинале бидејќи имаат голем пад на формата.А Арсенал не верувам да направат нешто.А за Милан немам зборови играат со пензионери,хахаха,43,44 и така,Инаку за информација Милан го има настариот фудбалски тим во светот.хахах.А најсериозни претенденти се
Манчестер Јунајтед,Интер,и Ливерпул.Поздрав до другите навивачи.

Кога Манчестер ќе го постигне она шти Милан го постигна со 43-44 годишни, тогаш смеј се :)
И минатата сезона сите им се смееа, па Милан им одржа лекции и на Баерн, и на Манчестер, и на Ливерпул во ЛШ, и на Бока во Тојота купот. Затоа, не зборете пред време...
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Кога Манчестер ќе го постигне она шти Милан го постигна со 43-44 годишни, тогаш смеј се :)
И минатата сезона сите им се смееа, па Милан им одржа лекции и на Баерн, и на Манчестер, и на Ливерпул во ЛШ, и на Бока во Тојота купот. Затоа, не зборете пред време...

Ама нешто слабо му одеше на Милан во градското дерби со ИНТЕР (Се однесува на минатонеделното дерби од италијанската серија А) . Изгледа дедовците навистина се истрошиле.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.401
Членови
31.512
Огласи
36
Најнов член
sekuloskip
На врв Дно