1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Koj TV digitalen resiver?

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од LCD TV, 12 Јуни 2015.

 1. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Здраво друштво!
  Имам постар тип лцд тв без дигитален тјунер. Бидејќи неможам сега да ги гледам овие домашниве дигитални ТВ канали затоа сакам да купам ТВ ресивер. На крај на располагање ми останаа овие 2 ресивера: Golden media Manija 3HD i STRON STR-8108. Кој од овие е подобар и зошто?
  Благодарам за помошта! resiver 1.png
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 12 Јуни 2015
 2. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  549
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
  Го имам тој Strong , право да ти кажам добар е,има ХД ,ги чита од усб сите формати на филмови и за тие пари вреди, е сега нека каже некој за другиот мислење па одлучи се.
   
 3. psy-galactic

  psy-galactic
  Intern

  16
  9
  30 Март 2009
  Јас пред некој ден го купив Golden Media Mania 3HD и имам проблем со преводот кога гледам филм преку усб, кај го има овој STRONG SRT-8108 да се купи?
   
 4. stefan

  stefan
  Gaining Experience

  360
  141
  13 Април 2007
  Машко
  Имам на лагер голден медиа 2 , али DVB-T , цена 1500 ден.
  имам и Двб-т2 голден медиа 3, цена 1700 ден.
   
 5. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Имам STRONG STR-8108 цена 1550 денaри, уште под гаранција!
   
 6. snowkit

  snowkit
  Intern

  11
  3
  21 Август 2015
  Машко
  Nema slicna tema otvoteno pa tuka ke napisam dali nekoj IMA koristeno od noviot receiver za boomtv strong ako saka da mi prati slika od menito da Vida kako izgleda
   
 7. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Evego noviot resiver na Boom TV Strong SRT-8420!
  Pogledaj slika;)
  8420-Strong.jpg
  Pogledaja web stranava:http://www.strong.tv/en/products/dvb-t2-terrestrial-receivers/srt8420
  Ovdeka za resiverot imas SE na Makedonski: http://www.strong.tv/downloads/manuals/8420_UM_MK.pdf
  Инаку информативно, ако јас се прашувам сум задоволен до некаде со квалитетот на сликата и тонот, а ресиверот е сосема ОК! навистина се потрудиле конструкторите;) Демек,... проблемот е во овие провајдериве?! се утепаа за профит и со игри со закониве,...., а овој АЕК си дреми,...си земаат убај плати им е гајле за народот:cry::crazy:
   
  Последна промена: 24 Август 2015
 8. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  И? Добар ли е? И може ли да се купи без претплата, само уредот?
   
 9. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Jas go zemav so pretplata od 499,oo denari mesecno, za paket domasni i stranski TV kanali bez telefon i internet. Inaku so uredot-resiverot e se OK!;)
   
 10. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  Дали иам некој за продавање дигитален тјунер, ми треба за постар телевизор.
   
 11. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Имаш во слободна продажба за 1000 денари па нагоре!
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. LCD TV
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  750
Вчитување...

Сподели

Вчитување...