• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој софтвер го користите за File Sharing?

Кој софтвер го користите за File Sharing?

 • LimeWire

  Гласови: 22 26.2%
 • Morpheus

  Гласови: 0 0.0%
 • Ares

  Гласови: 0 0.0%
 • uTorrent

  Гласови: 36 42.9%
 • Azureus

  Гласови: 7 8.3%
 • eMule

  Гласови: 5 6.0%
 • BitTorent

  Гласови: 9 10.7%
 • P2P Muzic

  Гласови: 0 0.0%
 • Друго

  Гласови: 5 6.0%

 • Вкупно гласале
  84
 • Ја почнал/а темата
 • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Дали користите некој софтвер за File Sharing и кој? Јас конкретно ги користам LimeWire и uTorrent. :rolleyes:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
LimeWire
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Сум ги пробал повеќе од половината од гореспоменатите и мислам дека Limewire е најдобра. :bravo:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас користам и LimeWire и uTorrent, но тука гласав за uTorrent бидејќи тој повеќе го користам во последно време. LimeWire го користам најчесто за песни.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Воглаво јас користам uTorrent, а понекогаш и LimeWire, ама многу слабо последно време.
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
263
112
eMule за поединечни песни, а uTorrent за се останато. Ми недостасува AudioGalaxy :(
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
hmm

Дали користите некој софтвер за File Sharing и кој? Јас конкретно ги користам LimeWire и uTorrent. :rolleyes:
znaci koristis 2 softveri, me interesira za koj od niv glasase vo anketata - Lime Wire ili uTorrent :p hehe

a vo vrska so Anketata- Lime Wire ( muzika ), uTorrent ( se drugo )
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Порано го користев BitLord ама пошто нема можност за енкрипција се префрлив на µTorrent
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
jas koristam emule ponekogas azureus u limewire
P.S. na limewire vrie od virusi
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Jas koristam Limewire, i sea za sea sum zadovolen (najveke samo pesni so siminjam). A inace jas pak nemam sea za sea zakaceno nekoj si virus od limewire-to :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно