• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој сака да понуди некоја едукативна програма. (размена на информации)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

akis100

Intern
10 април 2007
61
0
Би сакал да предложам, една тема, каде што секој може да предложи по некоја програма, во вид на игра, или квиз, која ќе биде забавна а истовремена и едукативна програма, и тоа за деца, ученици и омладина.
По можност предложените програми да бидат бесплатни. Да се наведат каде можат да се најдат : во некоја списание , www цтраница , или слично.
Јас за почеток би ги предложил програмите кои се наоѓат во CD то на списанието ЕNTER бр. 6 , и се викаат :
1. Sebran ; многу добра детска едукација преку игра
2. Se Terra ; за учење на географија во вид на квиз.

Поздрав,
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

akis100

Intern
10 април 2007
61
0
Еве уште една многу добра едукативен детски програм, кроз игра и забава
учење на математика и енглески речи. Нажалост отвореноста на програмата
е ограничена на 14 дена.
My ABCD се наоѓа во CD-то на списанието ENTER бр. 7
Добро би било ако има некој идеја како да му се продолжи отвореноста на програмата повеќе од 14 дена, инаку преку оригинален CD секогаш се добива нов термин од 14 дена.
 
3 мај 2007
17
0
ne sum siguren dali na vakvi programi imate na um. sakam da go predlozam TEST OUT. toa se simulacii, testovi i casovi za ispiti kako na pr: A+ hardware, Linux\Unix, Microsoft Certified Administrator/ Engineer....
ako vednas sakate da pobarate mozete da go najdete na btjunkie.org.
Tuka sakam da go spomnam i CBT Nuggets nesto slicno na predhodnite temi.
pozdrav
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

akis100

Intern
10 април 2007
61
0
Како би било да наведете, една веб страна на некоја интересна ппограма се разбира да биде бесплатна ( Free )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,822
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно