• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој програм да го користам за исклучување на интернет?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Дали ке може да ми кажите кој програм да го користам за да исклучам интернет на компјутер што е во мрежата заедно со мене?
Да исклучувам интернет на тој компјутер што сакам јас.
Знаев едно програмче ама го форматирав мозокот така да не ми текина ништо:LOL::LOL:
Ви благодарам однапред :bye1:
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
Network Magic
прво ја гледа твојата цела мреза ( сите компјутери , печатачи , IP cam .... ) и потоа прај како скица ... на компјутерите ... како се поврзани
ке ти ги погаже сосе IP addres и hostname ....
потоа десен клик врз иконата од кој компјутер сакаш да го исклучиш и track as intruder ...
и wolla :)
п.с. мала мана шо програмчето не е Free :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,516
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно