• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Koj pecatac go koristite HP ili EPSON.

 • Ја почнал/а темата kole
 • Време на почнување

Koj pecatac go koristite HP ili EPSON.

 • HP

  Гласови: 16 61.5%
 • EPSON

  Гласови: 10 38.5%

 • Вкупно гласале
  26

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
HP подобар е во перформанси отколку Epson ама со цена на потрошен материјал не може да се пофали.
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
HP zakon. Veke so godini koristam HP i mu nema maz:)). Eden od podobrite e LaserJet 1005 crno bel. Malce postara verzija am super e.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

kole

Intern
15 мај 2007
27
0
Jas sega za sega koristam Canon i super me sluzi.
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
HP LaserJet 1000 Маста му ја извадив...5 години стар, немам сменето тонер уште, според фабрички пишани правила може со еден тонер да печати 2500 страни ама јас имам и отпечатено и више од тоа :0
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,056
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
hp psc 1210 all in one :) HP Rulz
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Според досегашните постови, факт е дека HP се подобри од Epson. Една од предностите е и нивното одржување. Со Epson мора редовно да печатите нешто ако не сакате да ви се запушат главите и да го фрлите принтерот во ѓубре. (кај принтерите кои користат кертриџи). Кај ласерските серии, HP црно-белите се далеку подобри отколку Epson, но кај оние во боја, од моето досегашно искуство, гарантирам дека ситуацијата е обратна.
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,056
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Честопати сум слушнал дека квалитетот на испринтаната слика на Епсон е подобра од онаа на HP, но не би можел да тврдам зашто никогаш не сум има Епсон а нејќам ни да имам, а знам многу луѓе кои преминале од епсон на хп поради причини во претходно наведениот пост од александар_те. Точно е дека статистички се подобри ХП, ама според мене од искуство знам дека ХП дава извонредна слика. Сум имал прилика да штампам слика си голема резолуција на БЕСТ мод (најквалитетно принтање кое лапа многу боја) и бев изненаден. Но комент :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,909
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно