1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој OS го користите на вашиот телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Alexandar, 10 Септември 2010.

Кој OS го користите на вашиот телефон?

 1. iPhone OS

  7 глас/а
  11.9%
 2. Android

  16 глас/а
  27.1%
 3. Symbian

  15 глас/а
  25.4%
 4. некој друг

  16 глас/а
  27.1%
 5. Windows Mobile

  5 глас/а
  8.5%
 1. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Покрај анкетата, би ве замолил и да постирате која верзија ја користите и на кој телефон :)

  Ќе почнам јас:

  Android 2.1 VaniljEclair RLS11
  Windows Mobile 6.1

  двата на HTC TyTN II
   
 2. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  675
  143
  10 Мај 2007
  Оф топик:
  Повеќе избори не се опција?
  Фалат некои очигледни избори (како WM кој и ти го користиш)
  Он топик: Symbian/Blackberry OS
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,673
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Windows mobile
  Spb Mobile Shell 3.0.1 Final Xperia
   
 4. goxymaxy

  goxymaxy
  Intern

  155
  9
  17 Јуни 2010
 5. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,337
  993
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Користам Symbian OS, Series 60 v3.2 на Нокиа 6650, речиси 2 години.

  Можам да кажам дека Symbian е речиси совршен ОС за телефони кои не се тач, додека Symbian на телефони со тач е вистинска утка.

  Се очекува да излезе Symbian 4 кој треба да биде сосем нешто поразлично.

   
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,525
  11 Декември 2008
  Машко
  Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5 - Nokia 5800 XpressMusic
   
 7. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Windows Mobile 6.1 Professional - HTC Touch Diamond
  Windows Mobile 6.5.3 - Samsung Omnia II I8000
  Овие ги користам моментално
  Планирам повторно да земам андроид телефон.
   
 8. Stingbad

  Stingbad
  Баниран/a

  91
  6
  30 Септември 2009
  Golema utka sto go nema Windows Mobile? :))
  Sigurno ima barem nekolku pati povekje korisnici od Anroid na primer.
  Osobeno vo zemji kako Makedonija.

  .....
  WM 5.0 na Asus pda
   
 9. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  Symbian s60 v3 на Nokia 6220 classic.
   
 10. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,475
  1,079
  8 Декември 2009
  Symbian s60 v3 на Nokia XM 5530.
   
 11. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
 12. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Windows Mobile сум заборавил да го додадам, а и јас го користам :))
  Додадено :)
   
 13. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Од денеска, и јас сум Андроид манијак
  2.1 на HTC Wildfire
   
 14. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  Симбиан на Н95-8г
  и Ајфон ОС на ајфонот :D
   
 15. zuberot

  zuberot
  Intern

  16
  2
  18 Февруари 2009
 16. koki

  koki
  Gaining Experience

  256
  134
  3 Март 2010
 17. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
 18. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
 19. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Мило ми е ;) значи го зеде оганчето хаха со здр да се служиш уште абдејт причекај за froyo и поарно здравје т.е galaxy s :p
   
 20. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
 21. architect

  architect
  Unstoppable

  1,950
  2,332
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 22. Bobby

  Bobby
  Intern

  31
  2
  14 Септември 2008
  Машко
  Symbian OS 9.3, S60 rel. 3.2
  На NOKIA 6710 Navigator
   
 23. CursedPerVerse

  CursedPerVerse
  Intern

  8
  1
  10 Април 2010
  Android 2.1 со FLB Mode 1.5 на T-Mobile Pulse
   
 24. mariomako

  mariomako
  Гостин

 25. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  ^Телефонот нема оперативен систем,апсолутно не може.
   

Сподели

Вчитување...