Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.806
2.193
Извини не те разбрав,кога не се користи како е со трошење?
Обично ексинос процесорите кога телефонот не се користи т.е. седи со изгасен екран многу батерија губат, додека снапдрагон скоро ич. (на 5г/4г)

Така беше и со С24 кога излезе и после неколку апдејти така и остана при крај на март. Ме интересираше дали средиле нешто дополнително или едноставно хардверот им е тапа на самсунг.
 

acko123-4

Gaining Experience
19 декември 2021
52
50
Обично ексинос процесорите кога телефонот не се користи т.е. седи со изгасен екран многу батерија губат, додека снапдрагон скоро ич. (на 5г/4г)

Така беше и со С24 кога излезе и после неколку апдејти така и остана при крај на март. Ме интересираше дали средиле нешто дополнително или едноставно хардверот им е тапа на самсунг.
Со С20 Ултра еден проблем што имам е тоа што со ексинос батеријата ја јади кога е вклучено 4г,а кога е во мирување е ок,само да не е вклучено 120хц пошто не е адаптивно како од с21 па нагоре
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
1.005
962
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Воедно и мојот последен ЛГ телефон. pZhHXBCz9TXMcQTSPgffAB.jpg
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.628
3.158
Неготино
Xiaomi 13 lite
Што мислите за новиот HyperOS вреди да се инсталира ?
Јас имам Mi 10 и добив HyperOS и батеријата ми е у курац сега. Но, сепак не е случај со сите жајоми телефони тоа. Пробај, види како ќе е. Ако не те бендисува, врати се на MIUI.
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
1.005
962
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
Имав S24 UItra и се запнав за Iphone 15 pro max,ајде го сменив,бидеќи користев подолг период 14 про мах,па прејдов на s24 ultra,реков 15 про максов е лудило,не ми се допадна воопшто,никаква разлика не осетив од 14 про максот,дури и полоша камера искрено има 15 про макс него ли 14 про макс ,с24 ултрата ги става во зуб во секој аспект и двава модели на ајфон.Па си се вратив на Самсунг и деф нема да прејдам барем наредниве 5 год сигурно на Ајфон.Сакав пак да земам с24 ултра,но искрено неможев да најдам Европски модел,па се решив за с24 плус.

20240702_122701.jpg
 

Скоти

Practice makes perfect
15 октомври 2013
1.001
1.658
Имав S24 UItra и се запнав за Iphone 15 pro max,ајде го сменив,бидеќи користев подолг период 14 про мах,па прејдов на s24 ultra,реков 15 про максов е лудило,не ми се допадна воопшто,никаква разлика не осетив од 14 про максот,дури и полоша камера искрено има 15 про макс него ли 14 про макс ,с24 ултрата ги става во зуб во секој аспект и двава модели на ајфон.Па си се вратив на Самсунг и деф нема да прејдам барем наредниве 5 год сигурно на Ајфон.Сакав пак да земам с24 ултра,но искрено неможев да најдам Европски модел,па се решив за с24 плус.

Погледнете го атачментот 138576
Брат шо напрај со телефониве бе?:ROFLMAO:
 

Ali G

Gaining Experience
28 мај 2023
131
179
Имав S24 UItra и се запнав за Iphone 15 pro max,ајде го сменив,бидеќи користев подолг период 14 про мах,па прејдов на s24 ultra,реков 15 про максов е лудило,не ми се допадна воопшто,никаква разлика не осетив од 14 про максот,дури и полоша камера искрено има 15 про макс него ли 14 про макс ,с24 ултрата ги става во зуб во секој аспект и двава модели на ајфон.Па си се вратив на Самсунг и деф нема да прејдам барем наредниве 5 год сигурно на Ајфон.Сакав пак да земам с24 ултра,но искрено неможев да најдам Европски модел,па се решив за с24 плус.

Погледнете го атачментот 138576
Исто како што нема да осетиш никаква разлика доколку ги споредиш с23У и с24У.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.301
Мислења
978.077
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно