• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.107
735
ако го рачунате Realme 6S 6/64 за телефон,епа јас имам таков веќе 6 месеци

најзадоволен сум од брзиот пуњач 30 вати и од времетраењето на батеријата впрочем тоа ми беше најважно.
да не губам време на полнење и да го користам подолго време :)
 

Rilind

Gaining Experience
26 февруари 2019
171
319
OnePlus 9 12/256GB. Телефонот е одличен, солидна камера, го користам со StagOS и Magisk root, некогаш може и до 2 дена без да го полнам да ме тера, околу 5-6 часа screen-on time, троши просек 10%/h screen on, 0.7%/h screen-off, што би рекол дека е предобро. Вреди за парите телефонот.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.295
30.213
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Едната слика е со компир телефон :LOL:


A war is coming

IMG-20220808-225416.jpgIMG-20220808-224445-lmc-13-aug-6-matteo-arcide-ms-sharpening-cfg-name-tweak-2-3.jpgП.С. голема благодарност до @Daniel86 за асистенција
 
18 јуни 2021
16
20
Бајтола
2 Phone Jones.Од 2013 со OnePlus One, потоа во 2017 најдов црн OnePlus 3t. Со нив сум од тогаш. Додуша би сакал да најдам делови за 1 бидејќи после 9 години користење ми падна за прв пат и 1/3 екран не реагира на допир, пластиката позади попушти и треба да се смени заедно со екранот и батеријата.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.328
4.014
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.328
4.014
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
Nov/poloven mi 10? Ne naogam novi kaj nas.
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
989
579
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
20220923_171402.jpg

Fold 4, од галичките најновите :)
после 3 и пол год верна служба на 10+
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.375
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно