• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
76
99
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Честито, не ги хејтам веќе Xiaomi за софтверот, да не беа они оваа цена јок, ќе беше 500е :oops:
Благодарам, искрено изненадувачки ми дојде овој иако не сум ги сакал Самсунг со софтверот и тоа што беа поскапи секогаш порано(особено budget/midrange devices)
а за Xiaomi, тоа е конкуренција, you win some and you lose some at both sides, се зависи од тоа што ти треба од телефонот :D
 

palacinka55

Intern
8 јануари 2018
15
7
Благодарам, искрено изненадувачки ми дојде овој иако не сум ги сакал Самсунг со софтверот и тоа што беа поскапи секогаш порано(особено budget/midrange devices)
а за Xiaomi, тоа е конкуренција, you win some and you lose some at both sides, се зависи од тоа што ти треба од телефонот :D
Ај честито! Дај ако може пушти некоја слика да видиме како вади у план ми е деновиве да го земам.
 

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
76
99
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Ај честито! Дај ако може пушти некоја слика да видиме како вади у план ми е деновиве да го земам.
Ти благодарам! Сеуште не сум ја истестирал како што треба, планирам викендов убаво да го направам тоа, ама ќе сликнам и утре нешто после работа и ќе прикачам.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,391
29,386
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ти благодарам! Сеуште не сум ја истестирал како што треба, планирам викендов убаво да го направам тоа, ама ќе сликнам и утре нешто после работа и ќе прикачам.
Гаси scene optimizer
 

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
76
99
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Ај честито! Дај ако може пушти некоја слика да видиме како вади у план ми е деновиве да го земам.
Каснам малце, ама ме утепаа real life обврски :oops:
еве нешто што успеав да сликнам деновиве набрзинка, се е од default камера со исклучен scene optimizer освен за ноќната:

View: https://imgur.com/a/qqjp9nt
 

palacinka55

Intern
8 јануари 2018
15
7

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
76
99
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
UW вади боље слика од 64...чудо.Фала за сликите!
таа испадна добра, ама после тоа имаше една што личеше како со водени боици да сум цртал, а исто со доволно светлина за да извади добар резултат. Пак ќе кажам, ова е се набрзинка сликнато, штом имам повеќе време ќе и седнам убаво и ќе ја истестирам.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,391
29,386
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,683
Мислења
862,305
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно