1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. Jordan223

  Jordan223
  Intern

  3
  4
  26 oктомври 2019
  Машко
  iPhone 7 plus zemen na release day cepa vekje 3 ipol godini ne go menjam se duri ne prestanat apple so software support
   
 2. Piedpiper

  Piedpiper
  Gaining Experience

  39
  55
  26 Август 2019
  Машко
  Pixel 3a земен од Германија. Го користам откако излезе веќе една година и можам да кажам дека подобар телефон за 400е не сум користел до сега.
   
  DarkoV, Иванчо, Happy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,246
  537
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  1Tb +12Gb Ram од странство 41.500.

  Да си поиграме малце, мислам дека е единствен телефон заедно со Rog2 што поседува волку меморија.

  Исто да видиме EMUI како се држи со One UI. IMG_20200605_145328.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DrMTR, ace106, Скоти и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  На Маша и goran_oh им се допаѓа ова.
 5. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,246
  537
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Mi falat uste beats na slikava sto ne se slikani i full combo sum xD.

  Ke napravam sporedba megu mate20pro i s10+ navecer i se ostalo.

  Ocekuvam za video da e dosta pojak s10kata i me interesira ultra wide kako ke bide.

  I najbitno ima golema memorija ne treba da brisam i prefrlam stvari sekoj mesec posle prvite 5 meseci upotreba. IMG_20200605_080004.jpeg

  Испратено од LEX722 преку IT.mk форум апликација
   
  Tozo8, DaVoRkNe, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  318
  325
  22 Февруари 2012
  Машко
  iPhone 11 pro Midnight Green од денес

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На filipkir, ekonomist, psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. DarkoV

  DarkoV
  Intern

  25
  17
  29 oктомври 2016
  Машко
  Samsung s6, Samsung s8 ама доста самсунзи кај да е ќе се префрлам на pixel
   
 8. darko_spiroski

  darko_spiroski
  Intern

  39
  35
  4 Август 2014
  С20+, верзијата од телеком со 8 гб рам и ексинос процесорот. Искрено читајќи искуства за ексиносот, пријатно сум изненаден. Екранот перверзија со 120 херци. Батеријата ден тера комотно, 5,5 6 сати скрин он тајм на дневна основа, со буквално се уклучено, бт, вифи, мобилен нет, локација и т.н.... камерата добра, мислам дека со ајфонот 11ка се уште не се мери во одредени делови али за секојдневна употреба е одлична. Самсунг уи 2.1 е се подобар, башка гуд лок ако се сетира како треба уште подобар станува.. се на се позитивно мислење за телефонов иако се нечкав за ексиносот на почеток.

  Испратено од SM-G985F преку IT.mk форум апликација
   
  На psyside и DrMTR им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...