1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. Fiend

  Fiend
  Gaining Experience

  42
  76
  31 Јануари 2015
  Машко
  Конечно и јас се подновив, апгрејд од Iphone 5s на huawei p30 pro.
   
  На damil, DaVoRkNe, xhktw и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,512
  4 Септември 2008
  0-02-0a-231150eddc7e8fb1543f651b2508aae53881c0b49e3d19de7577c455e84071f3_28e1baa0_1585236819.jpg
   
  На fuzzjaw, Astro, Иванчо и уште 14 други им се допаѓа ова.
 3. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  544
  372
  22 Март 2016
  Машко
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,512
  4 Септември 2008
  A1
   
 5. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,202
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Тој iphone 5S сто посто на апарати дишел со батеријата.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,793
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  иПхоне имат гром батерии.
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,458
  6,566
  27 Март 2014
 8. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  213
  229
  26 Декември 2013
  Машко
  Сменет iphone xs за huawei p30 pro.
  Камерата одлична а и батеријата. Супер џарџинг дефинитивно многу брка работа :)

  Испратено од VOG-L29 преку IT.mk форум апликација
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snaga

  Snaga
  Intern

  31
  24
  2 Јануари 2015
  Машко
  iPhone 8 Plus :) имав 7-мица, ми го украдоа на 31.12.2019 и нормално од телефонот ни трага ни глас :annoyed:
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,512
  4 Септември 2008
  Далеку подобра камера од S10, поготово зум, 64MP, и видео. Исто така многу подобра за сликање на животни/каде што е потребна текстура, помалце пеглање има. Екранот е перверзија, никаков дроп на светлина нема при менување на агол, или шифтање на бои. 2020 панел е.

  120 hz треба да биде мандаторно на телефони, нереално брзо и како да се апликациите живи делува, не знам како да опишам како у виртуелна реалност да си.
   
  Futurelakimens, Маша, goran_oh и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,202
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Подобра камера да, ама далеку подобра... Хмм, без менување апаратура за светлина... Голем сензор често ја мати позадината и кога не треба.

  S10ката има друга магија од S20.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,512
  4 Септември 2008
  Си ги споредил ли 2-та телефона? пробај па пиши.
   
 13. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,202
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Тврдиш дека S10 нема доволно чиста слика?

  Кај другиов боите се уште по нагласени и далеку подобар HDR+ Ai, се е преосветлено при што завлегуваме во друга реалност... Како да се сликите преработени со професионален софтвер.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,512
  4 Септември 2008
  Не. Тврдам дека S20 Има подобри слики, значајно подбар зум, видео, и фотки - поготово проблемот со преголемо процесирање се решава со 64MP + HEIC + bixby optimizer off.
   
 15. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  337
  440
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Iphone 11 Pro Max од вчера
  Не знам до кога
   

  Прикачени датотеки:

  На Potop, psyside, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. Brajan

  Brajan
  Intern

  16
  6
  21 Јуни 2016
  Машко
  Note 8
   
  На filipkir и viksa86 им се допаѓа ова.
 17. Azriel

  Azriel
  Intern

  1
  0
  20 Април 2020
  Машко
 18. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,202
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 19. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Samsung s8 koj sho go zemav pred 2 i pol godini i ushte ne e buggy voopshto so 9.0 android ( ne spagja vishe vo flagships pa ne shipuvaat samsung android 10). Najvishe neshto sho mi se svigja so telefonov e tezhinata i shirinata na display-ot so koja segde moesh da chepnesh anytime so edna raka bez dvizhenja na dlanka.
   
 20. gb7457

  gb7457
  Intern

  25
  31
  20 Март 2020
  Машко
  Galaxy A6 2018 (taze updatiran na android 10 i malce buggy..)
   
  На DinoJ му/ѝ се допаѓа ова.
 21. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,066
  1,375
  17 Јуни 2009
  Машко
  По скоро 3 години користење на Samsung Note 8, решив да преминам во спротивниот табор и да го земам iPhone 11 Pro. Камерата на ајфонот во ноќни услови е огромно подобрување од веќе добрата камера што ја имаше Note 8.

  [​IMG]
   
  На ivan88, krema, DrMTR и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  568
  283
  14 Април 2012
  Машко
  Welcome to the club
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,512
  4 Септември 2008
  [​IMG]

  OP8P, конечно.
   
  На Astraion, cipiripi, boriseto и уште 8 други им се допаѓа ова.
 24. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,345
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  12 или 8

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,512
  4 Септември 2008
  8, ни боја немаше, морав црн.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...