1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,162
  6,197
  21 Јануари 2009
  И упорно и упорно не разбирате. Ви има кажано веќе мислам.
  Какви пари се даваат кога купи продај прави, некогаш е со ќар, некогаш со мала загуба.
   
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,148
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Од денес сум корисник на Xiaomi min mix 2s и сум презадоволен за сега.Камерата е одлична , телефонот е нов така да рано е да носам заклучоци само можам да кажам дизајнот е перфекција!
  minmix2s photo.jpg
   
  Последна промена: 18 Декември 2019
  На Скоти, Pane-G, Avid и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  @dejan_str
  Порано стасал дедо мраз кај тебе, со здравје да си го користиш. :)
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  Стави Gcam, уклучи HDR + Enhanced, во advanced во сетинзите кај HDR + Ehanched frames намести 25 фрема, сликни и види што е одлична камера :cool:
   
  На GGTT1 и dejan_str им се допаѓа ова.
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,148
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Има повеќе . Gcam app дај линк .
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
 7. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,148
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Да Не треба рут и слично?
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  Не
   
 9. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,148
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Го симнав но неможе да се инсталира. Некој проблем кажува. Јас сум нив за мобилни така да сигурно треба да поднесам нешто. Ако имаш време по порака објасни ми степ бај степ .
   
 10. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  Веќе недела дена на Samsung Galaxy Note 10 plus, апгрејд од Note 8...Дедо Мраз (јас) малце подрани :D
  20191206_175637.jpg 20191206_180407.jpg
   
  На Gumirano, DrMTR, Скоти и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  На 2 години, како ми истекува договорот со Телеком, ама мислам дека избрзав, гледам ова гласиниве за С11 и дека веројатно Февруари-Март би излегла па почнувам да се напињам што не почекав.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,162
  6,197
  21 Јануари 2009
  Да, s11 ќе биде најдобриот телефон некогаш направен а и најголем апгрејд досега...
   
  На Gumirano и dejan_str им се допаѓа ова.
 14. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  416
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Па секако губи доста време во тестирање. Баш ме интересираат детаљи.

  Овде се пишува тој телефон е најдобар у позадина 100 математики бар ке видиме по детално.
   
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,162
  6,197
  21 Јануари 2009
  Може ти тоа така го сметаш...
   
 16. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,306
  6,428
  27 Март 2014
  Искрено си требал да почекаш за 11-ката. Ке има драстична разлика од досегашната S/Note линија, како во екран, до камера и многу повеќе. Со среќа да го користиш.
   
 17. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  308
  274
  9 Јули 2018
  Машко
  80197229_2787544104624921_8527847846144114688_n (1).jpg
   
  На Potop, psyside, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  УБаини, честито нека е јаболчено. :)
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  261
  255
  17 ноември 2015
  Машко
  Note 10 Plus Aura Glow

  [​IMG]
   
  На Necromancer, Todor91, damil и уште 11 други им се допаѓа ова.
 20. tonii29

  tonii29
  Intern

  4
  1
  4 oктомври 2018
  Машко
  Momentalno koristam Xiaomi mi 8 lite prezadovolen sum samo kaj nas sto nema futrolizastita 360% mi vikaat tel bil nov
   
 21. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,112
  597
  12 Април 2017
  Машко
  Користам Samsung A40 моментално. Почна страшно да ја троши батеријата.

  Се будам не сабајле, има 15% батерија, пуштам интернет, стигаат нотификации, и после 2-3 минути го гледам Самсунг логото (се исклучи телефонот).

  Испратено од SM-A405FN преку IT.mk форум апликација

  Во иднина ќе го сменам со One Plus најверојатно.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,306
  6,428
  27 Март 2014
  Колку е стар?
   
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,112
  597
  12 Април 2017
  Машко
  Мислам дека е земен Јуни 2019, така да околу 7 месеци.
   
 24. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  54
  58
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Користам iPhone 7, го купив одма кога излезе уште го користам, ѕвер телефон, е сега малце сакам подобра камера и планирам да направам апгрејд на Samsung S10 зошто некако новиве ајфони мн пари се :p
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  F ресет.
   
  На Sharlovski и GGTT1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...