• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,644
1,300
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
iPhone 5s :)

 

Tehnologiva

Practice makes perfect
9 јули 2013
1,389
1,231
Tehnologiva's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X & Corsair H115i RGB Platinum
Motherboard
ASUS Crosshair VIII HERO X570 Wi-Fi
Storage
Corsair Force MP600 1TB PCIE 4.0, Toshiba x300 4TB, WD Blue 1TB
PSU
Corsair RM1000x 1000w GOLD
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB 3200Mhz CL14 (2x16)
Video card
MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio
Case
Corsair Crystal 570X RGB Mirror Black
Mouse
Logitech G502 HERO SE
Keyboard
Logitech G513 Carbon Romer G Tactile
Audio
Yamaha HS7 + Steinberg UR22mkII + Yamaha YTS-SW120 Audio Technica ATH-PRO700 SV
Monitor
LG UltraGear 27GL850 144Hz 1440p Gysnc, Freesync 1ms IPS
OS
Windows 10 Pro 64bit
Мнoгу квaлитетнo е изрaбoтен 5s стегнaт телефoн тoa стaклoтo нa кaмерa и хoум дугметo се oд сaфaјр кристaл тешкo се греби.
 

theee

Gaining Experience
19 декември 2012
98
106
theee's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 @ 3.60GHz
Motherboard
Gigabyte B360M H
Storage
Samsung SSD 860 EVO 250GB
PSU
500W Deepcool DN500
RAM
2x GB DDR4 2400MHZ HYPER X
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Mouse
ASUS Cerberus
Keyboard
Genesis RX39
Iphone 4S

 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,183
4,974
OHRID кај ензероно
Здраво момци,

ми стигнаа пратките и саде кефои сум. Се борам со веритасот и со ајстик да најдам соодветен сетинг (првиот пат имав 3,1 ом два три пати пробав и ми пишуваше no atomizer) ама ќе се снајдам.
Ме интересира зошто со ова делчево кога ќе го ставам на istick и на x6 батерија со евод атмозерите воопшто не ги чита (no atomizer)?
Претпоставувам бројот на намотки не е соодветен и омажата е поголема?
Расонисе прво,удри едно каве и после ке ја погодиш темата ис прве .
 

red dragon

Intern
28 јуни 2013
47
9
Моментално Нокиа 2680 стар функционален мобилен. Мераклија на стари модели сам,спремам и друг многу постар мобилен за користење. Смарт мобилните у тренд со времето потребни за многу работи, али лоша работа сите исти на форма у различни големини. :) 377271_0_original.jpg
 

W84D1DER

Intern
11 јуни 2015
7
1
Nokia Lumia 1020 go kupiv poradi kamerata i ne zazaliv telefonov so 41 megapiksel i tolkav senzor vadi neverojatni sliki posebno vo low light uslovi pa uste i na stativ da se stavi so 4 sekundi otvorena blenda e sovrsenstvo. I ne e tolkav problem migracijata od android na windows mobile platforma
 

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,183
4,974
OHRID кај ензероно
Nokia Lumia 1020 go kupiv poradi kamerata i ne zazaliv telefonov so 41 megapiksel i tolkav senzor vadi neverojatni sliki posebno vo low light uslovi pa uste i na stativ da se stavi so 4 sekundi otvorena blenda e sovrsenstvo. I ne e tolkav problem migracijata od android na windows mobile platforma
Стрикно само поради камера и ало ало се купува само nokia 808 pure view , пошто го има за бадијала цена на нет денес. 1020ката е веке смартфон сепак, но само поради камера незнам колку е паметно да се купи тој, како и да е со среќа да си го користиш и добри слики да си вадиш :D.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,917
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно