• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

georgij

Intern
12 декември 2011
9
5
sony ericsson j108i познат како Cedar.
вреди за парите, има 3G, 2Mpix камера, слот за картичка, и мојот најомилен дел - 3.5mm jack output :) само слаб звучник има ( можете да го забележите на првиот дел од сликата)
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,139
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
710
1,305
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10
Sony Ericsson Xperia Neo

 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,942
9,460
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Моментално сум на Milestone со Cyanogen 6. Ѕвер телефонче и покрај тоа што е прилично стар модел.

 

shemko

Gaining Experience
15 јули 2008
231
56
Prasajne do site* mi treba dual sim Telefon pa se mislam pomejgu .nokia 101 i nokia X1-01 ..ima nekoj iskustvo da kaze zbor,dva ...inaku vo xendi gi ima 2400denari e N101 a 3000 e X1-01
 

Ghost

Intern
3 декември 2010
121
16
Mи треба информација за Sony Ericsson Xperia Arc/Arc S - гуглав на оваа тема разликата е само во 1/1.4ghz процесор, телефонот ми е понуден како постпеид опција ме интересира доколку има некој искуство со апаратот, слободно нека сподели или тука или нека ме контактира на пп.

Благодарам

пс: Со здравје да си го користиш самсунгот Игор.
 

wawa8

Intern
3 април 2011
3
0
се извинувам ако сум ја утнала темата, но би сакала да купам Samsung Galaxy Ace или Iphone 3gs. цените им се скоро исти (зборам за користен iphone и нов самсунг). па ако може да споделите со мене некој совет, искуство, да ми помогнете во дилемава :)
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,477
4,661
се извинувам ако сум ја утнала темата, но би сакала да купам Samsung Galaxy Ace или Iphone 3gs. цените им се скоро исти (зборам за користен iphone и нов самсунг). па ако може да споделите со мене некој совет, искуство, да ми помогнете во дилемава :)
Земи го самсунгот слободно, нема да згрешиш. Еден пријател има таков телефон, супер е.
Башка е нов телефон, ајфонот е стар.
 

wawa8

Intern
3 април 2011
3
0
и јас сум за самсунг, сепак ново си е ново!! но ми се жалат на софтверски проблеми, дали кај андроидот како оперативен, дали тачот ги зезал, дали претерано брзо им се трошела батеријата и што уште не, па затоа сакав да слушнам повеќе мислења :) сепак фала ти ;)
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,477
4,661
и јас сум за самсунг, сепак ново си е ново!! но ми се жалат на софтверски проблеми, дали кај андроидот како оперативен, дали тачот ги зезал, дали претерано брзо им се трошела батеријата и што уште не, па затоа сакав да слушнам повеќе мислења :) сепак фала ти ;)
Тачот си фака одлично. Батеријата е супер истотака. Софтверски проблеми јас не забележав. Има фабрички 2.3.
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,762
2,430
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Old school :)

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,679
Мислења
862,130
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно