• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

krstanoski

Intern
1 декември 2010
117
24
Ohrid
krstanoski's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M 2.50GHz
Storage
120 GB SSD SAMSUNG EVO
RAM
6GB DDR3 Samsung
Video card
Intel HD 4000
Mouse
Gigabyte M6900
Audio
Conexant HD Audio with Dolby Home Theather v4
OS
Windows 10
kp=

 

krstanoski

Intern
1 декември 2010
117
24
Ohrid
krstanoski's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M 2.50GHz
Storage
120 GB SSD SAMSUNG EVO
RAM
6GB DDR3 Samsung
Video card
Intel HD 4000
Mouse
Gigabyte M6900
Audio
Conexant HD Audio with Dolby Home Theather v4
OS
Windows 10
 

Атачменти

  • 66.3 KB Прегледи: 13

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
85
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Sony Ericsson C510 ми служи веќе 2 години,вади топ слики ама само преку ден,навечер излагаат тапа врска неам до што е,имам 4 GB мемориска картица на него го користам за музика слушање и за гледање на понекој филм додека се возам во автобус или патувам некаде исто така имам и еден куп игри за него и ова му доаѓа како нескафе 5 во 1,сега за сега ми е топ кога ќе дојдам до некој денар ќе земам нов... некој подобар од овие паметниве телефони :)) највероватно пак Sony Ericsson или можеби HTC...

 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2,762
2,430
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Незнам дали е во контекст на темава, но ќе се пофалам со мојот SE C510. Денеска преживеа пад од 4-ти кат, перфектно работи, и само малку е изгребан :)):LOL:
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,537
3,281
Веќе 2-3 недели како имам службен HTC Wildfire S и телефонот е одличен. Андроид е закон со апликациите, мала канцеларија во движење, нема што нема да си 100% оперативен.

Претходно користев Nokia E52 кој е исто така одличен телефон, но Симбианот нема споредба со ова.
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
953
884
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
ZTE RBM1 познат како РедБул, или со други зборови „Цигла“:))

Моите потреби ги задоволува во целот. Можби затоа што го користам само за неговата примарна работа, пишување пораки и телефонирање.
Ми смета гломазноста нормално, но јас поинаку гледам на тоа. Барем ако се најдеш во незгодна ситуација, дрецнимуго од глава телефонот на некој а ке го боли како со камен да си го мавнал.
А неговите карактеристики се стандардни. Има 3 мега пиксели камера која е далеку полошаа од таа категорија, голем екран сиромашен со бои, мемориска картица од 4 гига, од 2 неприма, слушалки за слушање музика кои никако нестојат во уво...
Се на се вреди за парите:D
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
HTC Cha Cha

Samsung Galaxy Gio
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,139
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
LG-S5200-02__64169.jpg
LG S5200
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Nokia 7230
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,910
1,494
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Upgrade и downgrade две во едно :D

Sony Erickson Xperia x8 заменик на неговиот Бро на некој начин, на x10
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,120
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно