1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

кој мобилен по вас е најиздржлив?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од albertino81, 22 Јули 2012.

 1. albertino81

  albertino81
  Баниран/a

  41
  11
  4 Април 2011
  Машко
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,027
  26,737
  4 Септември 2008
  Се тоа ок, само каква корист има average joe корисникот од ова?
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Nokia 3310 овој телефон е најиздржлив според мене
   
 4. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  [​IMG]
   
  Speedy, shifty и на Ljupco94 им се допаѓа ова.
 5. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Thats what im talking about :D
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Апсолутно закон телефон за издрржливост 3310.
  Ја користев Nokia 6210 а потоа N70 стватно издржливи телефони, не за џабе ги викаа цигли.
  Изгледаат грдо полсе 6 месеци паѓање и гребење ама работат беспрекорно.
   
 7. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Nokia 1100. Или Nokia 3310. ;)
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 9. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
 10. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
  Samsung B2100
  го имам подолго време, и навистина е издржлив. (прашина, пад, удари, под вода, замрзнување, греење)
  А бонус е и тоа што со константно користење (телефонирање, слушање музика) батеријата му трае по цела недела.

  View: http://www.youtube.com/watch?v=oLrwlEprFoc
   
 11. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  од модерниве Nokia Lumnia 800 и sonyericson Xperia не сум користел ни еден од нив ама на интернет има доста материјал за нивната издржливост
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
  На poljakot му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. angel485mk
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,652
 2. D3N1EL
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,182
 3. anonimen12
  Одговори:
  69
  Прегледи:
  3,304
 4. dj_kwin
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  849
Вчитување...

Сподели

Вчитување...