• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Koj Linux одговора на моите барања.

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
343
Ми треба некоја дистрибуција која кје ги покрива следните услови:

 • Многу добра графика, со можност за додатоци и интересни теми.
 • Функционален, доволно распростанет.
 • Интересен и динамичен.
 • Кде десктоп
 • (по можност free).


И да се знае, целосно ќе се префрлам на него. Windows-от Кје го оставам само за брат ми.
 

FaOlaN

Intern
2 јануари 2008
8
0
Јас сум за Ubuntu ама тој не ти е со KDE туку со GNOME, новиов 7.10 е супер и има интересни ефекти.Поздрав!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас сум за Ubuntu ама тој не ти е со KDE туку со GNOME, новиов 7.10 е супер и има интересни ефекти.Поздрав!
Ubuntu со KDE = Kubuntu

Инаку мислам дека K/Ubuntu е дистрибуција повеќе за почетници и за луѓе кои немаат некое поголемо познавање од компјутери, како што кажува нивниот слоган "Linux for human beings"
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
343
Се решив за suse, па понатака ќе менуваме:D. Благодарам.

сега помогнете ми овде--->
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
856,283
Членови
29,738
Најнов член
Sasko mkd
На врв Дно