• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој лаптоп од овие два?

Cornel

Intern
24 октомври 2007
50
1
Кој од овие два?

1. HP 530 Notebook

Intel Core Duo 1,8 GHz 2 MB Cache
512 DDR
80 GB HDD
Intel GMA 950
4-cell batery

2. Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510

AMD Turion64 X2 1.6 2x256KB dual core
1 GB DDR
120 GB HDD
ATI Radeon X1100
6-cell batery

друго им е стандард 15,4" монитор, WLAN, LAN, modem, USB ports ...

Кој е подобар лаптоп? Кој би го одбрале вие и зошто?
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
1. HP 530 Notebook
Intel Core Duo 1,8 GHz 2 MB Cache
512 DDR
80 GB HDD
Intel GMA 950
4-cell batery

Овој, со што би му самиот надоградил рам... затоа што HP ми се далеку more reliable за лаптопови него Fijutsu/Siemens...

Можеби грешам бидејќи ги немам пробано нити видено, а не ни барам рецензии на нет, туку пишувам од памет и по бренд.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Јас го имам тестирано HP-то. Имам тестирано сличен модел на Fujitsu - Siemens со AMD. Како што наведов во еден пост во оваа рубрика...подалеку од AMD, барем кај лаптоп.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Јас има чуено дека Fujitsu/Simens не се лоши, значи не сум ги пробал само сум чул. За HP немам добро мислење ниту искуство. АМа ако бирам меѓу АМД и Интел, би избрал Интел.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Мислам дека Fujitsu Siemens прават добри лаптопови, но како што рече некој погоре, Intel си е Intel.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
И јас би за Intel, али не со HP.
Имав едно време дома HP - Compaq nx8220 и тоа чудо грее повише од парното кај мене во соба.
Кажи ми цената иста им е?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.669
Мислења
889.393
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно