Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој/Каков едитор користите за изработка/кодирање на web страници/сајтови?

Дали користите графички WYSIWYG едитор или текст едитор?

 • Графички WYSIWYG едитор (Dreamweaver, GoLive, Frontpage, Fusion, итн)

  Гласови: 15 55,6%
 • Текстуален едитор

  Гласови: 12 44,4%

 • Вкупно гласале
  27

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Дали повеќе користите текстуален едитор или некој од познатите графички едитори?

Лично, до пред некое време користев EditPlus, а од пред некое време користам Notepad++ и phpDesigner 2007. И двата се одлични би ги препорачал секому :nevin:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.536
1.407
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пред да научам HTML и CSS користев DreamViewer, а сега користам Aptana Studio http://www.aptana.com бесплатен софтвер со многу можности. Кој не го пробал, вреди да го проба, нема да зажали. Супер текстуален едитор.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Не сум премногу навлезен во ова.. Но сепак, прва/втора година средно учев HTML, а пред брзо се подзагреав малце со Dreamweaver.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Не дека го правам ова често... ама кога ќе се седнам кпористам Dreamweaver.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.010
534
www.ibiz.mk
GoLive
Profesional Notepad и edit+

едитирајте ја анкетава
за оние кои користат комбинирано
а ги има доста
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1.295
48
TextPad koristev na XP-to, i za java go koristev... Sega na OS X ne mi zatrebalo nesto mnogu, pa so dreamweaver se baftam od vreme na vreme.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.720
221
www.foxmediahouse.com
Прво користев само Notepad па после се префрлив на dreamweaver + notepad. Во dreamweaver средувам она што можам а со notepad корегирам.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Прво користев само Notepad па после се префрлив на dreamweaver + notepad. Во dreamweaver средувам она што можам а со notepad корегирам.

Исто како колегата. Прво само Notepad а потоа преминав на графички едитор, т.е Dreamweaver 8.
 
1 октомври 2008
278
9
Web Page maker 2.xx I dreamweaver страшна комбинација
Со првиот се прави супер дизајн а со вториот уште посупер код:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.035
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно