• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој интернет прелистувач го користите?

Кој интернет прелистувач го користите?

 • Internet explorer

  Гласови: 12 8,8%
 • Mozilla firefox

  Гласови: 106 77,4%
 • Opera

  Гласови: 12 8,8%
 • Netscape

  Гласови: 0 0,0%
 • Safari

  Гласови: 3 2,2%
 • Друг прелистувач

  Гласови: 4 2,9%

 • Вкупно гласале
  137

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
jas mislam deka Firefox e najdobroto resenie do sega za XP.plus ima i mnogu korisni dodatoci koi stvarno(bar na mene)se mnogo korisni i gi pravat rabotite polesni.taka da FIREFOX RULES:bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.486
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Еве статистика од една македонска веб страница која ја посетувале главно фирми од Македонија, на која се гледа каков прелистувач користеле.
 

Атачменти

 • statistika.jpg
  statistika.jpg
  67,4 KB · Прегледи: 50

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.811
84
Site koristat IE,mislam deka e opravdano bidejki firmite nemaat mnogu vreme da bidat vo tek so najnovite dostignuvanja tuku go koristat toa sto go imaat,vo ovoj slucaj najvise firmi koristat Windows platforma sto znaci imaat Windows,internet i programot vo koj rabotat,znaci so samata instalacija na Windows doaga i IE pa zatoa i najvise se koristi(trebalo da si stavat i Mozila IE mnogu koci).
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
За сите оние кои сакаат да ги преуредуваат своите интернет пребарувачи еве неколку трикчиња како да ги направите побрзи, да управувате со add-on's, преуредете ги менијата и сл:

8 top tips for Internet Explorer 7
http://www.computerworld.com/action/article.do?command=viewArticleBasic&articleId=9052178

15 must-have Firefox tricks
http://www.computerworld.com/action...articleId=9052321&taxonomyId=16&intsrc=kc_top
 

Snake

Intern
16 април 2007
16
0
Користам Mozilla и немам намера да користам некој друг во блиска иднина!!!
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Se do sega ko koristev IE-to, ali od pred nekoj den pocnav da ja koristam mozilata :LOL: e samo sto me cudi zosto li ne mi otvara klipcinja...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Анкетата зборува најдобро за тоа кој прелистувач е подобар и најповеќе користен. :bravo:

BTW @7SkyMeteora избегнувај да пишуваш со CAPS LOCK освен ако не му се дереш на некого. :bye1:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Mozilla nema sto mnogu e dobar + nekoi raboti sto ne mi se otvaraja na IE na mozilla se otvaraat super

Ova e sosema tochno, osven vo nekoi ( makar retki ) sluchai toa e obratno..

Na primer pred brzo vreme barav na Symantec ili na nekoja slichna AV kompanija za online scan, i bidejki koristam Firefox, toa ne beshe vozmozhno..
Pa taka da nekogash mnogu rektko koristam i IE vo takvi sluchai..
Sepak.. moeto mislenje za najdobar prebaruvach e Mozila.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Последно време, го користам и Safari и кора да кажам дека е многу добар.
Прилично брз, да не речам и побрз од Firefox:)
Пробајте, нема да зажалите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.171
Членови
31.858
Огласи
326
Најнов член
trajcekk92
На врв Дно