Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој Firewall користите?

Koj firewall koristite

 • Zonealarm

  Гласови: 12 14,6%
 • Outpost

  Гласови: 2 2,4%
 • Comodo

  Гласови: 10 12,2%
 • Sygate

  Гласови: 5 6,1%
 • Windows

  Гласови: 25 30,5%
 • Od antivirus

  Гласови: 18 22,0%
 • Nekoj drug (navedete koj)

  Гласови: 10 12,2%

 • Вкупно гласале
  82

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
pisuvajte koj firewall koristite i dali se zadovolni od nego
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Comodo Firewall Pro v2.0
Не ми дава да уклучам веб страна без да ме праша. Ама мислам дека веќе има вака слична тема.
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
Моментално Sygate, порано користев керио ама зашто во последно време ме праам формат на секој 2 недели (dont ask why) ме мрзи да сетирам правила, табели енд шит.
Пс. Каков е тој FW - od antivirus ?!
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Sygate е најдобар нема што браво, само штета што ги купија ама тоа ти е ќе видат нешто добро и одма ке го распат
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.720
221
www.foxmediahouse.com
Kаде е тука McAfee, Nod32 firewall.Јас едно време користев McAfee firewall, имаше супер опции. А сега си го користам firewall-от од Nod32 и супер ме тера
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
906
79
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас го користев од windows-от но сега нешто ми се не е во ред со него, и го користам од Kaspersky.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Windows Firewall samo stikliraj da bide aktiviran i ne se zamaraj.Do sega ne sum imal nekoj problem so nego i nekoj da mi vleze u sistemo.
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
Kаде е тука McAfee, Nod32 firewall.Јас едно време користев McAfee firewall, имаше супер опции. А сега си го користам firewall-от од Nod32 и супер ме тера

tija da ne gi pisuju svak posebno gi stavi od antivirus
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
го користам windows firewall со ограничени привилегии на корисникот досега никакви проблеми сум немал
 

Black wolf

Intern
19 февруари 2008
8
0
Kaspersky internet security 6.0
go kupiv legalen (1200 denari) i dosega e top .nema nikakov problem sto ne go resil dosta e fleksibilen taka da toplo go preporacuvam
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ја си користам Sygate. За мене е суууууупер. Имав користено и Comodo ама беше многу досаден. Не ме пушташе да мочам без да ме праша. Па затоа го избришав по првите 2 сати користење.
 

Cigo

Intern
30 јануари 2008
49
0
DAvOR.info
Јас користам КОМОДО 3.0.17.304 ... И доста сум задоволен.
ГеНеРаТоРчЕ ... Ако сакаш да не те прашува , Напрај му Дисејбл на Дефенсе+ ..
Поздрав.
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.744
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно