• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој е вашиот следен телефон - 2014/15? (анкета)

Кој е вашиот следен телефон?

 • Apple Iphone 6

  Гласови: 14 10,9%
 • Apple Iphone 6+

  Гласови: 8 6,3%
 • Samsung Galaxy Note 4

  Гласови: 22 17,2%
 • Samsung Galaxy Edge

  Гласови: 3 2,3%
 • Sony Xperia Z3

  Гласови: 11 8,6%
 • LG G3

  Гласови: 13 10,2%
 • HTC One M8

  Гласови: 8 6,3%
 • Samsung Galaxy S5

  Гласови: 2 1,6%
 • Nokia 930

  Гласови: 12 9,4%
 • Nexus 6 (?)

  Гласови: 35 27,3%

 • Вкупно гласале
  128

xenon

Guru
15 јануари 2011
3.852
9.870
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
Бидејќи имаме тон членови, 11000, од кои на прсти се бројат активните, да направиме една анкета, кој (се надевам воајерите ќе партиципираат со еден клик на анкетата) телефон го меркате/планирате/сакате да го купите. Изборот е ограничен на премиум моделите.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Единствена работа која не ми се доаѓа кај сток Андроид е лошата апликација за камера, се надевам дека во L ова ќе биде осетно подобрено, очекувам добар 4K мод за снимање, и додатни опции кои ќе го направат истиот мод по ефикасен.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.117
853
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10

Dark HaCkeR

Баниран/a
14 јули 2009
2.632
1.420
Единствена работа која не ми се доаѓа кај сток Андроид е лошата апликација за камера, се надевам дека во L ова ќе биде осетно подобрено, очекувам добар 4K мод за снимање, и додатни опции кои ќе го направат истиот мод по ефикасен.
И малце да го средат дизајнот да не биде црн и човечиња ко дете од 2 год да ги цртал :)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
И малце да го средат дизајнот да не биде црн и човечиња ко дете од 2 год да ги цртал :)

Toа е баш добро, елегентно и едноставно, и боите ми се свиѓаат, плаво и сиво, топ!
 

Dark HaCkeR

Баниран/a
14 јули 2009
2.632
1.420
Toа е баш добро, елегентно и едноставно, и боите ми се свиѓаат, плаво и сиво, топ!
Мене па тоа не ми се свига што е црн целиот нема никаков интерфејс добар а ми се свига што е брз и едино камераташто им е срање вајда со новиов ке го средат модот
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
И јас се наведам за тоа, и дека Nexus 6 ќе има IOS + 4K снимање, ептен ми е интересно, не дека ми треба :p
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.350
Тие човечиња што ги цртале деца се викаат флет дизајн. L ќе биде светол, а баш ми се допаѓаше темен Holo.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.350
Епа тогаш ебати дизајнот
Тоа е хит сега во последниве две години. Сите го следат, едноставна флет графика наместо скеуморфични бљувотини.
omnqF7Q.jpg
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Како може на некој ова да не му се свиѓа? :S

smart-dialer-animated_v2.gif


Перфекција!
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6.350
5.350
Ова глупа идеја излезе од windows 8 мене 3д ми е болје
3D скеуморфизам бљувотини е so last season.
Али сепак, различни вкусови.
Патем не е од Windows 8, популаризиран е со WP7, андроид ја има од верзија 3
 
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Nope, али не е лошо....
 

AlexanderMK

Practice makes perfect
19 мај 2011
1.141
1.796
Скопје
Единствена работа која не ми се доаѓа кај сток Андроид е лошата апликација за камера, се надевам дека во L ова ќе биде осетно подобрено, очекувам добар 4K мод за снимање, и додатни опции кои ќе го направат истиот мод по ефикасен.
Читни овде за измените во камерата на 5.0 ;)


Ако чипсетот во Nexus 6 биде Теgra K1 тогаш одговорот без расмислување паѓа на новиот нексус :) ако не ќе си останам на 5s :D доволно е брз да вози без проблем дур искочи следната генерација на андроид уреди кои ќе возат 64 битен чипсет и ќе имаат андроид 5.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.147
Мислења
891.560
Членови
31.490
Огласи
24
Најнов член
julioschneider
На врв Дно