• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој е подобар?

Кој е подобар?

 • Нинџи

  Гласови: 39 75.0%
 • Пирати

  Гласови: 13 25.0%

 • Вкупно гласале
  52

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Да тактички упад додека гусарот си чита некое списание. Затоа се нинџите бољи зошто не губат време на се и сешто
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
[ame="http://youtube.com/watch?v=d-qYljgyDGo"]YouTube - Pirates VS Ninjas[/ame]

Ajde drown, mosh kje pobedish :LOL:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
У тепачка нинџа би победила сигурно... Ама мене гусарите ми се некако покул... Сакам лабави луѓе како Jack Sparrow :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,763
Мислења
850,112
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно