• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Koj e podobar OS "Windows black edition (vista)" ili pak "Windows Gold edition "

koj e podobar OS ?

 • Windows black edition

  Гласови: 4 57,1%
 • Windows Gold edition

  Гласови: 3 42,9%

 • Вкупно гласале
  7
 • Анкетата е затворена .

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Ovie operativni sistemi ne se izlezeni od Microsoft ... tuku se modifikacii. Najdobro nikoj od niv ne instaliruvaj.. A za prviot prv pat slusam, znam za XP blach edition ama za vista ne veruvam deka ima
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
toa ti se se vo edno kako sto se vika
black edition e na DVD cd i ima skoro site programi potrebni za rabota
kako sto e office audtio vide kodeksi photoshop i mnogu mnogu poveke
tie ti se ponuduvaat kako pocija pri instaliranje na windows i ti se avtomatski instaliraaat
zasteduvas mnogu vreme
a za gold edition ne sum go probal ne znam tacno dali e slicno kako black edition
zatoa ne mozam da sporeduvam
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
@StenmarC mislis ti imas oficijalna versija
:D
da imas ako siplatil
a i t ig iimas tie neoficijalni dodatoci samo razlikata e sto si gi instaliral podocna

eve jas sto imam edna postara verzija oste od mart lani st oima vkluceno

Acrobat 8.0
WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
TuneUp Utilities 2007 English
Microsoft Java VM Build 3809
Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
IE 7 Final Activated
Firefox 2
Thunderbird 1.5.0.9
Klite Codec Pack 2.80
WM Player 11
ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
Nero 7.59 Lite
Poweriso 3.5
UltrIso 8.6.0.1936
Fraunhofer IIs MP3 Code
Quicktime Alternative
Acrobat Reader
WinRAR
Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

btw se raboti naravno za SP2
sea imam edna ponova od 2008 god e ima go cel paket na Adobe

i uste mnogu raboti
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
@StenmarC mislis ti imas oficijalna versija
:D
da imas ako siplatil
a i t ig iimas tie neoficijalni dodatoci samo razlikata e sto si gi instaliral podocna

eve jas sto imam edna postara verzija oste od mart lani st oima vkluceno

Acrobat 8.0
WindowBlind 5.04 Enhanced plus many new themes
TuneUp Utilities 2007 English
Microsoft Java VM Build 3809
Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2
IE 7 Final Activated
Firefox 2
Thunderbird 1.5.0.9
Klite Codec Pack 2.80
WM Player 11
ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro
Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience
Nero 7.59 Lite
Poweriso 3.5
UltrIso 8.6.0.1936
Fraunhofer IIs MP3 Code
Quicktime Alternative
Acrobat Reader
WinRAR
Windows Vista RTM sidebar plus extra gadgets

btw se raboti naravno za SP2
sea imam edna ponova od 2008 god e ima go cel paket na Adobe

i uste mnogu raboti

Koга мислев на официјална верзија, мислев на еквивалент на Мајкрософт-овиот оригинал. Такви белк и голд едиции ме нервираат. Мразам додатоци, исто како што мразам стартап програми :)
Јас гарантирам дека, Windows-от кој ќе го инсталирам сам (чист - само виндовс) и програмите кои ми требаат ќе работи подобро, постабилно и побрзо од блек и голд едицијата спомнати погоре. Сакам да ги имам работите под контрола и јас да ги инсталирам... пешки....
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
@StenmarC

Се согласувам со тебе. Од каде да знам јас што друго инсталирал тој што ја создал, дека нема некои непожелни ствари со опертивниот систем.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Мрзам модификации на некој ОС кој знае што се нема внатре поготово овие новите Vista Slidebar ова она.Ако ви е повисе за изгледот тогаш стави Виста и готово
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
luge vie ne svakate sto e toa
toa e windows koj vie go instalirate
samo so modificiran install setup
nee to po nisto razlicen
toj ti sto g oinstaliras od kaj si siguren deka nema nekoi dodatoci staveno
a koi ne gi gledas
sum videl se i sesto od toj tip sto vie vikate еквивалент на Мајкрософт-овиот оригинал
:D :D taka da mozete da bidete 100% dokolku si kupite licenca
a ovie ni jas ne praktikuvam da gi instaliram za moja potreba tuku za klienti
pobrzo e i ne mora da insaliram posle toa kodeksi dzidzi midzi.
 

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
и давата се исти проблемот е со кој доаѓат во паќет повеќе вируси и тројанци :D
a има ги многу
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.985
Мислења
890.310
Членови
31.719
Огласи
223
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно