1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој Е Најстар На Форумот

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од vane44, 13 Јануари 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Despodov

  Despodov
  Intern

  88
  45
  14 Јули 2011
  Машко
 2. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
 3. krstanoski

  krstanoski
  Intern

  117
  24
  1 Декември 2010
  Машко
  студент
  Уш 9 месеци 18 ке праам xD
   
 4. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,718
  1,183
  16 Јуни 2010
  Машко
 5. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
 6. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  98
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
 7. deki1

  deki1
  Gaining Experience

  168
  58
  20 Јули 2011
 8. Koen

  Koen
  Gaining Experience

  240
  77
  14 Април 2010
  Машко
 9. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
 10. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
 11. Martin`s

  Martin`s
  Intern

  30
  11
  5 Јули 2010
  Машко
 12. daniel111

  daniel111
  Gaining Experience

  681
  333
  10 Август 2009
  :) definitivno naj star - za vrema na poplavata vo skopje vodata mi bese do kolena :)
   
  На SaleSk, kamikaza333, tomi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
 14. gsarievski

  gsarievski
  Баниран/a

  105
  18
  13 ноември 2010
 15. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
 16. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 17. ExtremeBt

  ExtremeBt
  Gaining Experience

  263
  69
  16 Мај 2009
 18. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  Пишувај кирилица, зошто ке те банираат...Не е дозволено у бинарен систем пишување!
   
  На RagingDemon и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 19. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
 20. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  303
  1 Мај 2008
  Која е поентата на темава ?
   
  На Mr.Jack и Phenomen им се допаѓа ова.
 21. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Одлично прашање. Темава ја затворам.
   
  На vLaCki му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...