• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој е најдобар форум во Македонија?

Кој е најдобар форум во Македонија?

 • it.com.mk/forum/

  Гласови: 1 33.3%
 • eurm.edu.mk/forum/

  Гласови: 2 66.7%
 • forum.kajgana.com

  Гласови: 0 0.0%
 • badijala.com

  Гласови: 0 0.0%
 • tehnologija.com.mk/forum/

  Гласови: 0 0.0%
 • faks.com.mk/

  Гласови: 0 0.0%
 • forum.idividi.com.mk/

  Гласови: 0 0.0%
 • tonight.com.mk/forum/

  Гласови: 0 0.0%
 • taraba.crazy4us.com/

  Гласови: 0 0.0%
 • друг форум

  Гласови: 0 0.0%

 • Вкупно гласале
  3
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Еве да не биде само на кајгана отвараме анкета и тука, па ќе споредиме кој е или кој сака да биде најдобар.

Се откажувам од секакво понатамошно учество на форумов доколку мојата тема со анкетата е затворена или избришана. Причината е дека со бришење на анкетата не им се дозволува членовите да го искажат своето мислење, а за мене тоа е нешто крајно неприфатливо.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
вака кажи ми ти на која основа си ги поделил форумите

ај да правиш анкета на ит форуми со ит форуми е ок
но сепак ит со варез со забавен форум

нема тука логика правење споредба

али ај
позз
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Па незнам форум си е форум. Ако незнам има 5000 членови и 100.000 теми не значи дека е добар форум, секогаш квантитетот не значи и квалитет. Според мене најдобар форум е оној кој дава најдобри информации. Може би некој е забавен форум но дали дава добри информации, каква е слободата на изразување какви се членовите во него и слично.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Е па баш поради тоа не треба да се мешаат баби и жаби. Можна е споредба на сродни форуми, а оваа анкета не е таква.
Имаше пред малку слична тема за ваква анкета на кајгана, која беше тргната. Лично сметам дека вакви анкети се безпотребни и непродуктивни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
855,838
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно