• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој е моментот што никогаш нема да го заборавите?

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
e ja ne mozam da zaboravam koga se posrav u gaki na ekskurzija puuuu :LOL::LOL::LOL::LOL:
pointeresna ne pametam ama ke mi tekne ke napisam
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
исто така не можам да заборавам кога држачот од кулерот на сред работа ми се откачи ( скрши)
и го зедов кулерот го извадов од компјутерот го поврзав со жици и го приклучив на 220V во струјата и ми пукна во рацете, мислев дека ке врти
само тогаш бев 4 одд
што знае дете од 4 одд дека кулерот пука на 220 V:D:D:D:D
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Жива вистина е, зошто би лажел...:). Другарчето тогаш стварно беше жив "бисер". Имаше и други бурлески со него....
Епа раскажи ни уште некои случки барем малце да се насмееме.

П.С. Не реков дека лажеш.
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
eve mi tekna
ne mozam da zaboravam koga mojot papagal go postiv da leta i posle...

"vraaaaaaatiiiiii seeeeeeee siiiiiiimkaaaaaaaaaa"
:LOL: togas imav 4 godini
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Не можам да заборавам пред 8 години отидов во на баба ми маалото во леваците да праиме глупости. Видовме еден трактор и сакавме да се качиме. Сите се качија и после 2-3 мин. рипнаа од него. Јас сеуште стоев на задниот дел од приколката на тракторот и се држев да не паднам. Арно ама тракторо забрза за да ја искачи угорничката. Јас баш тогај рипнав и кога паднав не станав. Будам се после на игралиштето тамо братучед ми роднините и тн. Носо крв целио изгребан ребрата крв, лактото, кукот, прстите .... Мислам дека тоа цел живот ке ми остане во глава.
П.С. Оттогаш бегам од трактори и камиони.
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
Не можам да заборавам пред 8 години отидов во на баба ми маалото во леваците да праиме глупости. Видовме еден трактор и сакавме да се качиме. Сите се качија и после 2-3 мин. рипнаа од него. Јас сеуште стоев на задниот дел од приколката на тракторот и се држев да не паднам. Арно ама тракторо забрза за да ја искачи угорничката. Јас баш тогај рипнав и кога паднав не станав. Будам се после на игралиштето тамо братучед ми роднините и тн. Носо крв целио изгребан ребрата крв, лактото, кукот, прстите .... Мислам дека тоа цел живот ке ми остане во глава.
П.С. Оттогаш бегам од трактори и камиони.
toa e gadno cel u krvista , a ja znam samo od eden pad na ramno na onie starite asfalti rapavi celo koleno mi se odra
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Еве две три смешки сега што ми текна. (во некои сум настрадал)

1. Одиме на екскурзија за пониква пред 4 години и патувавме со автобус. Јас од многу пиење сок ми се примоча и рече му на возачо да застане. Он застана јас отиде да мочам арно ама он тргна со автобусо. Јас си викам сега ке ме остават ли тука и трчам и викам АБЕ СВИЊО КОЈ ТИ ПЛАТИ ДА ВОЗИШ ПИ*КА ТИ МАТЕР. Добро он застана после неколку секунди ама тогај многу сум се исплашил.

2. Пред 5-6 години се санкавме со братучед ми на иста санка во леваците. И се спуштаме од најгоре (Бело Брдо знаат штипјани каде е) од крајот на куките па се до доле до најдолната уличка. Арно ама ние не можеме да закочеме и се удривме дирекно во една ограда на крајот од уличката. Братучед ми си ја удри главата од оградата и мислам дека падна во несвест за кратко време, а јес за малце ке паднев главечката во дворот доле.(од ѕид висок 3-4 метри)
3.Беше школска година. Прво одд. беше јас и сега второто полугодие сите одеме да јадеме бурек од Јајата (така се вика местото). И сега шо да напраеме на враќање се тркавме до школото арно ама кога ја минев улицата јас не гледав и само што се завртев да видам дали има кола и опп БУМ. Летнав едно 4-5 метри и што е најјако одма станав и фатив да се враќам накај школото целио „брлбрлбр“. Ама уште поинтересно е што тој што ме згазил е на мама прв братучед ......
 

GhOsT_13

Intern
17 јануари 2008
26
0
Ovoj nastan nema nikogas da go zaboravam... Letoske jas i drugarmi bevme prva smena na u4iliste.(imavme samo 12 godini). I se odlu4ivme da se prosetame vo 4arseja. Se setavme cel den se dodeka ne se stemni. Koga se stemni drugarmi re4e:
-Ej aj da si odime doma se stemni a nie uste setame. Doma ke me ubijat.
I si pojdovme. No koga toj se ka4i po skalite tatko mu so samar go vrati tri skali nazad.
(sirototo dete).
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Туууу многу строг татко има другар ти!!!
А тебе што ти направија татко ти те фрли 20 метри назад!:LOL::LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Ovoj nastan nema nikogas da go zaboravam... Letoske jas i drugarmi bevme prva smena na u4iliste.(imavme samo 12 godini). I se odlu4ivme da se prosetame vo 4arseja. Se setavme cel den se dodeka ne se stemni. Koga se stemni drugarmi re4e:
-Ej aj da si odime doma se stemni a nie uste setame. Doma ke me ubijat.
I si pojdovme. No koga toj se ka4i po skalite tatko mu so samar go vrati tri skali nazad.
(sirototo dete).
:LOL::LOL::LOL: mozebi go testira da vidi kolku e izdrzliv i podgotven za nesto takvo... :))
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Jas nikogas nema da go zaboravam cuvstvoto koga za prv pat vo mojot zivot otidov na psytrance zurka vo MKC.Kako malo dete se raduvav, gi gledav platnata i ludjeto sto ripaa okolu mene (kako ludi),se voodusevuvav na boite i zvucite (seto toa za mene bese novo) i mi se cini deka toj den jas i muzikata stanavme edno :naopaku: Posle toa sum bila na poveke zurki ama nitu edna ne mi ostavila takov vpecatok kako prvata :tainstven:
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Хм...кога на 20ти август (2ра, за 3та година) ми рече класната дека ќе паѓам година :D
Али нема везе, не паднав, прашајте го COMMANDER :bye1:
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
eve ja mojata najstrasna
ja odev na zimuvanje so drugari i u hotelot nemav so da praam i izlegov na terasa togas natasa zema ja zatvori vratata i pocnavme da se butame preku vrata
jas butav so grb i odednas slusnav krc paw... se skrsi stakloto od vrata jas i drugarmi se zaletavme kon kosevite na balkonot.
on se snajde se iskaci na ogradata i visese arno ama ja se najdov so 2 metri staklo u zadnikot deka nemozev da trcam brzo so papuci
ama eve go cudniot del koga me zbrca stakloto jas se zdrviv i nisto ne osekav samo deka mi bese ladno pa probav da go izvadam stakloto i ja isekov rakata tocno megju palecot i pokazalecot i tamu deka ima kako praznina jas gledam dupka u rakata ko kursum posle natasa ze strcala kon nastavnickata frlanje na zemja i pocnala da se dere kolku sto ja drzel glas posle se razleglo nekoj vikal deka sum se zdenal u vrat nastavnickata koga slusna "U VRAAAAAAAAAAAT LELEEEEEEEE" ja od ednas gleam site u moja soba

i na kraj iskoci mene nisti ne me bolese osven koga me siea i koga mi gi vadea koncite
nikogas nema da go zaboravam toa
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
исто така не можам да заборавам кога држачот од кулерот на сред работа ми се откачи ( скрши)
и го зедов кулерот го извадов од компјутерот го поврзав со жици и го приклучив на 220V во струјата и ми пукна во рацете, мислев дека ке врти
само тогаш бев 4 одд
што знае дете од 4 одд дека кулерот пука на 220 V:D:D:D:D
хехе и ја негде околу 3-то, 4-то на 220V уклучив фар од застава 101 и светна ))))))

друга од премногуте глупости беше кога на 18 години ме влечеа на санка со кола у сред лето и онака помалку ја навалуем санката лево десно и таа фрла искри по асфалтот и од негде се избација 2јца џандари и се фатија за глава коа ме видоа и не рекоа ништо и си продуживме :)))))

и една поопасна случка....кога на бенџ ми падна тег 110кг на стомак, а јас релно имав снага за да дигнам маx 75кг
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Хм...кога на 20ти август (2ра, за 3та година) ми рече класната дека ќе паѓам година :D
Али нема везе, не паднав, прашајте го COMMANDER :bye1:
Да, после тоа 3та година дојде на тортура во Тетово и имаше незаборавни моменти со неговиот клас :D:D:D
 

R3sp3cT

Intern
12 декември 2007
9
0
denot koga mi ja stavija prvata 1 vo dnevnik, i toa ne od neznaenje, tuku taka sakala profesorkata ...
Hm.. neli cudno, i ja do den denes ne znam zosto imam kec 1 :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,517
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно