• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој е моментот што никогаш нема да го заборавите?

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Момент кој нема да го заборавам е денот кога ми го купија мобилниот, а исто така и денот кога ми го купија компјутерот.
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Jas nema da zaboravam koga kako mal mnogu mi beshe interesno da gledam kako gjubredziskiot kamion go mele gjubreto (od tie postarite).
I si zemav jas stolche od dvorot si sednav pozadi i si gledam,
arno ama ciganinot glup zaboravil nekoja kanta pozadi da istrese i mu svirna
na vozachot FSHHHHH! AKANA!
i ovoj pojde u rikverc i mene u chelo.
Ushte si go nosam belegot na sredina na cheloto ama mnogu malku se primetuva :]
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Seuste nema mi se deseno nekoj GOLEM nastan za da go pamtam cel zivot... mosh koga mi go kupija ovoj noviot kompjuter... neznam :p
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Има многу моменти кои никогаш нема да ги заборавам, но еден момент ќе го паметам цел живот, а тоа кога на 16.04.2007 ја отворив оваа страна.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Нема да забравам кога пред 5 години паднав назачка во дупка за поправање коли. Без уши ке останеше.
 

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
koga gledav ednas po... majka mi me fati , se nadevam deka me razbravte so sakav da kazam zasto ne e dozvoleno na forumov da se pisuvaat takvi raboti:D:D
 

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
Jas nema da zaboravam koga kako mal mnogu mi beshe interesno da gledam kako gjubredziskiot kamion go mele gjubreto (od tie postarite).
I si zemav jas stolche od dvorot si sednav pozadi i si gledam,
arno ama ciganinot glup zaboravil nekoja kanta pozadi da istrese i mu svirna
na vozachot FSHHHHH! AKANA!
i ovoj pojde u rikverc i mene u chelo.
Ushte si go nosam belegot na sredina na cheloto ama mnogu malku se primetuva :]
ova bese dobro :)):)):)):)):)):)):)):))
 

TRACK

Intern
5 февруари 2008
21
0
Mislam deka nikad nema da zaboravam koga ja ukradov od doma kolata da se ucam da vozam i pri tolku koli na ulicata najdov da se udram vo policiska.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Момент што нема да го заборавам...... иако има повеќе, можеби на еден секогаш ќе се сеќавам, бидејќи благодарение на среќата што ме служеше тој ден, еве и ден ден сум тука со вас.
Еден зимски ден со друштвото со мојот автомобил отидовме на скиење на Галичица. На одење се беше ок. На враќање, слегувајќи по смрзнатиот пат, иако возев полека, на една стрмна удолница, изгубив контрола и колата почна да се врти и да се лизга надолу. Откако три пати се заврти и конечно застана, излегувам да видам и што ќе видам. Колата беше застаната на само 3-4см од бездната. Толку фалеше да загинеме сите четворица, а најстрашното е тоа што од таму само со хелихоптер можеше да не извадат ако падневме долу. Тој ден нема никогаш да го заборавам. :bye1:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Момент што нема да го заборавам...... иако има повеќе, можеби на еден секогаш ќе се сеќавам, бидејќи благодарение на среќата што ме служеше тој ден, еве и ден ден сум тука со вас.
Еден зимски ден со друштвото со мојот автомобил отидовме на скиење на Галичица. На одење се беше ок. На враќање, слегувајќи по смрзнатиот пат, иако возев полека, на една стрмна удолница, изгубив контрола и колата почна да се врти и да се лизга надолу. Откако три пати се заврти и конечно застана, излегувам да видам и што ќе видам. Колата беше застаната на само 3-4см од бездната. Толку фалеше да загинеме сите четворица, а најстрашното е тоа што од таму само со хелихоптер можеше да не извадат ако падневме долу. Тој ден нема никогаш да го заборавам. :bye1:
:isplashen::isplashen::isplashen: gospod ve cuval...:bravo:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
:isplashen::isplashen::isplashen: gospod ve cuval...:bravo:
Да ,знам. Верувај дека и ден денес скоро на секое влегување во кола се потсеќам на тој ден. Битно се се заврши добро. И научив едно: Животот треба да се живее како секој ден да ни е последен. Никогаш не знаеме што носи наредниот ден. ;) :wohoo:
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Да ,знам. Верувај дека и ден денес скоро на секое влегување во кола се потсеќам на тој ден. Битно се се заврши добро. И научив едно: Животот треба да се живее како секој ден да ни е последен. Никогаш не знаеме што носи наредниот ден. ;) :wohoo:
.... taka e, i ke te nadoplnam:

ZIVEJ GO SEKOJ DEN OD ZIVOTOT KAKO POSLEDEN I EDEN DEN KE BIDES VO PRAVO.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Хммм првпат коа се качив у авион :LOL::LOL::LOL: при полетување ми се слоши и почнав да пребледувам и девојка ми се газеше од смеење а мене ме фаќаше несвестица од притисокот :LOL::LOL::LOL:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Хммм првпат коа се качив у авион :LOL::LOL::LOL: при полетување ми се слоши и почнав да пребледувам и девојка ми се газеше од смеење а мене ме фаќаше несвестица од притисокот :LOL::LOL::LOL:
:LOL::LOL::LOL: Moze da se kaze deka ni ja toj den nema da go zaboravam, so ogled na toa sto bese mnogu interesno:) i ne bese mnogu strasno.
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
јас нема никогаш да го заборавам моментот кога бевме на еднодневна екскурзија во Цапари битолско село и тогаш на бегање автобусот сам тргна се испушти и сите скокаја од автобусот а местот не беше рамно и на крај мана во дрвото и за голема срека немаше повредени и после нејкевме да си одиме со автобусите и си заминавме пешки 10 km негде.
 

RaZ0r4e

Intern
4 јануари 2008
34
0
Па вака беше... Бев во Пониква на математичка школа и после часови отидовме со другарите малце на лизгање... Но,јас нема со што да се лизгам а и моите другари малце страшливи не сакат да се лизгат ( им било мн. високо ) и што ке праиме ајде јас прв. Се пуштив ( ости другото немав ништо под мене за да седам всушност се пуштив на оделото за лизгање.. белки разберавте ) и пред мене излева едно девојче и јас нема како да застанам.. Викај викај не се трга ,не ме слуша и на крај удрив во неа... Девојчето летна преку мене ( замислете колку брзо сум одел хехе ) и падна на мразот.. едвај застанав , можеби и се извинив 100 пати па и ја поканив на сокче или таа што сака во еден ресторант подалеку од одмаралиштето... но тоа не е битно ( се скапаа од смеење другарите...пеза што да ви кажам )
 
M

Mr.Alien

Гостин
@track

И ти како еден мој другар, кога имавме по 15-16 години. Татко му беше таксиста, имаа Голф. Еден ден, другаров го украде таксито од татко му (додека овој спиеше после ручек) и отиде да "вози" (наводниците го означуваат квалитетот на неговата вожња во тоа време).
Елем, возеше што возеше (по булевар Србија), и некаде после Макпетрол пумпата џандари позади него. Со оглед дека овој тогаш беше висок одавај 1.60 цм, одвај се гледаше зад воланот. Џандариве укапираа кој вози, и почнаа да му свират, аблендираат да застане, ама овој јок. Цигла на гас. Џандариве вклучија ротациони, го претекнаа и го застанаа. Откако видоа дека детиште е во прашање, едниот седна да ја вози колата до кај него дома, а вториот ја тераше пред нив џандарската со ротациони.
Кога ја видовме оваа сцена на паркингот, ни беше јасно се. а како такто му беше нервозно створење, а овој џафкало (и р го викаше ррррр), знаевме дека следат бурлески. Трк у негова зграда, кој со лифт, кој трчанката на 6-ти спрат (другарот живееше на 5-ти), да гледаме сеири и комедии.
Уште лифтот со џандарите и другарчето не стигнал, а веќе слушавме жалопојки и молитви да го пуштат, да не го кажуваат, ветувања дека нема пак да се случи...џабе.
Кога татко му отвори врата и ги виде другаров со џандарите, реакцијата му беше - што направил, **зда му мате*ина!!!
Кога ислуша што има да кажат џандарите и слушна кои ќе бидат последиците (по џебот, се рррррразбиррррра) му здрви таков шамар на другаров, така пукна...ма каква петарда, нула е за тоа.
А другаров живец, неговата ррррреакција на шамарчугата беше - ЕБАВИ ЏАНДАРРРРРИТЕ, БРРРРРАНИТЕ МЕ, ГЛЕДАТЕ ДЕКА МЕ ТЕПА!
Ма какви, џандарите со смеење го оставија да јаде ќутек тука на лице место, а ние да се цепиме од смеење, онака пригушено, да не бидеме откриени дека се пратиме. Што од модриците од ќотекот (ни кажа една другарка која отиде кај него божем да му бара нешто за читање, а уствари да ни пренесе како изгледа:LOL:), што од казна, две недели не го видовме надвор . А беше летен распуст!
 
M

Mr.Alien

Гостин
А BTW, имам, мноштво денови и случки кои спред нешто ги паметам, па ми е тешко да издвојам некој. Освен она стереотипното - кога ми се родија ќерката и синот.
Ај, ако се решам за некој ќе постирам.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ako e ova vistina a sigurno e oti gledam kako si se namacil da go napises togas mislam 100% si zasluzil i gledase samarcinjata uspeale (seuste ne go zaboravil toa). ama najsmesno mi bese ova:

ЕБАВИ ЏАНДАРРРРРИТЕ, БРРРРРАНИТЕ МЕ, ГЛЕДАТЕ ДЕКА МЕ ТЕПА!
 
M

Mr.Alien

Гостин
Жива вистина е, зошто би лажел...:). Другарчето тогаш стварно беше жив "бисер". Имаше и други бурлески со него....
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно