• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој да го одберам?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Епа вака, како што и сите знаете, Леопард најнова верзија е 10.5.5, ама јас ја имам малку постарата... Идниот месец планирам да ја симнам новата, ама гледам дека не е едниствен само iATKOS. Па сакам да ми кажете спрема ваше мислење, кој е најдобар од следниве:
Leo4all
JaS
Kalyway
iATKOS
iDeneb
или пак
Zephyroth???
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Јас го користам iDeneb 1.3 и сега за сега нема проблем, само што не ми работи ТВ картицата :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Јас би одел дефинитивно со iATKOS или Kalyway бидејќи најдобро се имаат покажано.
дефинитивно со него
али ти препорачувам пролистај ги и останатите види дали некој инсталирал на сличен компјутер/лаптоп
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Дефинитивно iatkos бидејќи на многу успеал и немал никакви пролбеми го симнувам v2i и чим го симнам одма го пробувам.Can't wait:D:)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
хммммз... Лично искуство некое немам.. Но според коментари од другари што користат Mac, iATKOS е најдобар.. Планирам и јас за брзо да го разгледам Mac па барем јас најпрво ќе ставам iATKOS..
 

aligator4e

Баниран/a
19 септември 2008
21
0
iATKOS мислам дека е најдобар оти нејповеке се има покажано и е многу популарен барем јас така занам...:D
 

miStErioz

Intern
18 април 2007
93
4
zoki.lugola.net
Јас го користам iAtkos и работи супер ми најде графичка, звучна, мрежна, резолуција т.е. скоро се - сепак ниту еден од овие не може функционира комплетно без твоја интервенција.
Имам испробано и многу други и со сигурност ќе ти кажам iAtkos (барем за мене е најдобар). Моментално ми е 10.5.4 и планирам наредниот викенд да му правам апдејт на 10.5.5 до сега нема некои посебни проблеми освен со тоа што треба да внимаваш што избираш при инсталација бидејќи потоа можно е да имаш проблем со многу работи па ќе треба повторно да го инсталираш. како и да е на iAtkos на самата инсталацијата имаш објаснување што и како ти се препорачавува така да следи инструкции и треба да биде се ок.

Пус аут.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,386
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно