1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој број на кој мобилен оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Alexandar, 17 Септември 2010.

 1. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Ме интересира дали има начин да се провери кој мобилен број на кој оператор е претплатник. Откако се воведе можноста за пренос на број не знам кој пријател на кој оператор е (а има разлика во цената за повик кон различен оператор).
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,293
  24,790
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 3. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Точно тоа што барав. :bravo:

  Потсети ме за недела-две :))
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,989
  1,218
  5 oктомври 2007
  Машко
  а може и вака (мал може да се рече хак, пошто oд официјалната страна не работи нешто).

  http://www.aek.mk/GetCustomerData-veb1.php?id=0XXXXXXXX

  и нормално нели на местото на 0ХХХХХХХХ го ставас бројот на пример 075123456

  Ова си го користам нон стоп, дури и од мобилен, а работи за сите броеви, фиксни, мобилни итн... Ова е званичната база на АЕК.

  Сега нешто ми текнаи проверив, работи и од www.aek.mk (најдоле) но ако откуцате само aek.mk не работи. Грешка у скриптата :):))
   

Сподели

Вчитување...