• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кој антивирус го користите

Кој антивирус го користите?

 • Nod 32

  Гласови: 131 28.0%
 • McAfee

  Гласови: 8 1.7%
 • Kaspersky

  Гласови: 93 19.9%
 • BitDefender

  Гласови: 39 8.3%
 • Zone Alarm antivirus

  Гласови: 8 1.7%
 • AVG

  Гласови: 38 8.1%
 • Avira

  Гласови: 43 9.2%
 • Norton

  Гласови: 28 6.0%
 • Некој друг (наведете кој)

  Гласови: 80 17.1%

 • Вкупно гласале
  468

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2,674
1,410
Ја сум на AVG Internet Security 9 ( кракиран ) до 2018 и не ми прави никакви проблеми ни при бутирање и брзо се стартува:
avg.jpg
 
19 август 2009
440
14
Моментално на тест ја имам авирата и сум многу задоволен. Дури размислувам и да останам на неа.
 

hipper

Intern
25 март 2009
93
1
@Cika55 ne ti preoracuvam da koristis krekirana verzija zasto pravat samo update na AV definicija i plus ne se tolku efikasni kako pay verzija a posle vikame toj i toj antivirus ne valja :p

Ako sakas licenca pisi poraka ke ti pratam bez pari :cool:
 

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2,674
1,410
Тоа ми е на онај компјутер а на лаптопот си иам лиценцирана верзија од nod32 Eset Smart Security 3.0.669.0:
untitl1263836080.jpg
 

JunkieMKD

Practice makes perfect
3 декември 2008
2,390
1,156
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Microsoft Security Essentials - конечно нешто асално од Mircosoft. Антивирусчево си функционира ТОП, до сега ниеден проблем со вируси а све фаќа.
 

hipper

Intern
25 март 2009
93
1
Ja probav verzija 4.0.474.0 Smart Security znam deka e podobra od trojkata ali ja preferiram zadnata verzija od treta generacija 3.0.695.0 Smart Security na Windows XP a ako se prefrlam nekogas na Windows 7 - odam na cetvorkata :p
 

Il Magio

Intern
15 јануари 2010
11
0
Веке 4 месеци користам Eset Smart Security во склоп со SuperAnty spaywer и до сега сум немал никакви проблеми со вируси,дај боже така и да продолжи :)

А пред тоа имав лиценцирана Аvira и мислев дека си ја врши работата,додека еден ден не ми чукна да го инсталирам пак Esetot,мојата прва љубов :p
Го инсталирав и ми најде тројанци кој Авирата не ги регистрираше на скенирање,и си останав на Нодот презадоволен сум,нит кочи ништо,јузер и пас си мењам коа ке побара,уживанција :bravo:
 

B^nDIT

Gaining Experience
6 февруари 2010
1,124
311
Имав АВАСТ ама откако добив вирус , сватив дека можам да верувам во тоа што го препорачува гугл,па го инсталирав Spyware Dоctor with AntiVirus од инсталерот на гугл.

Гугл инсталерот ви инсталира супер софтвер а можете да го симнете од pack.google.com
 

ConfusioN

Intern
10 април 2009
81
6
Ja probav verzija 4.0.474.0 Smart Security znam deka e podobra od trojkata ali ja preferiram zadnata verzija od treta generacija 3.0.695.0 Smart Security na Windows XP a ako se prefrlam nekogas na Windows 7 - odam na cetvorkata :p

a koristis kupena verzija na eset ili krakovana ili pak so username i password od internet?
ja koristam eset so nekoi username i passwordi od net do sea ne javuva nekakov problem pa so znam a predhodno koristev avg super sluzese no resiv da smenam nekoi virusi mi fati nod so gi nemase na avg a nekoi pak avg so ne mi gi pokaza ESET taka da ne znam so da pravam..
 

mendi19

Intern
31 јануари 2010
349
11
imav AVG... od 100 virusi 40 ke najdese...:glavaodzd:.
pa imav ANTIVIR (super e)..
sega koristam Kasperski 2010.....najdobar dose ga ...imav i AVAST no ovoj e najdobar barem za mene :metal::rakopleskanje:
 

[email protected]

Gaining Experience
22 август 2009
1,338
131
Avira Premium Security Suite најдобар е има по некоја дупка, т.е пушта по некој вирус некогаш ама се на се добар е..
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,071
735
едно искуство.
на пц то имам нод32 ова верзија

компјутерот фати црв и тројанец...csrss.exe,autorun и уште нешто.
значи нодот само детектираше ауторун и го бришеше ефикасно.но другите не ни ги наоѓаше.па од кога скенирав во save mode ги најде но не можеше да ги избрише,па морав рачно да ги бришам.
истиве беа фатени на друг пц.симнав нод од официјалната страна на нод(трајал),и чудно и смешно нодот не го регистрираше ни ауторунот..значи ништо ...скенирав 2-3 пати ништо.ставив аваст(бесплатна)..ништо,пак нод кракирана верзија 4 ,пак ништо не најде.
на крај ставив авира(бесплатна),малвербит и унлокер и ги исчисти сите црви,тројанци и што не.
ова е најдобра комбинација според мене.
 

DrMos

Gaining Experience
19 септември 2009
285
52
моментално испробувам тандем Malwarebytes' Anti-Malware + Microsoft Security Essentials :)
засега добро оди.:D

предходно користев авира и не бев задоволен..истото важи и за нод32 и аваст
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,143
2,742
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
моментално испробувам тандем Malwarebytes' Anti-Malware + Microsoft Security Essentials :)
засега добро оди.:D

предходно користев авира и не бев задоволен..истото важи и за нод32 и аваст

Хаха чудно и јас ја користам таа комбинација :bravo::bravo:
 

NIKE

Intern
18 јули 2010
202
8
Јас користам анти-вирус кој го симнав од официјалната страна на Microsoft.Анти-вирусот се вика (Microsoft Security Essentials) кој според мене наоѓа вируси без никаков проблем,а во пакет со некој anti-spaware (јас го користам Spybot - Search & Destroy) компјутерот ми е екстра и е многу брз:):)
Јас лично сум задоволен од овие 2 програмчиња :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,160
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно