• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кој антивирус го користите

Кој антивирус го користите?

 • Nod 32

  Гласови: 131 28.0%
 • McAfee

  Гласови: 8 1.7%
 • Kaspersky

  Гласови: 93 19.9%
 • BitDefender

  Гласови: 39 8.3%
 • Zone Alarm antivirus

  Гласови: 8 1.7%
 • AVG

  Гласови: 38 8.1%
 • Avira

  Гласови: 43 9.2%
 • Norton

  Гласови: 28 6.0%
 • Некој друг (наведете кој)

  Гласови: 80 17.1%

 • Вкупно гласале
  468
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
ОК. Кажете кој антивирус го користите, каква заштита ви нуди, дали е успешен во ловењето на вируси.
Јас користам Nod32 Smart Security, досега сум задоволен со тоа како се снаоѓа. Со помош на firewall-от добро се контролира сообраќајот.

Едит: Сите антивируси се ставени со основните имиња, бидејќи имаат повеќе верзии
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас користам Kaspersky и многу сум задоволен, сега многу зафаќа од ресурсите но за добра заштита вреди да се жртвува дел од ресурсите.:LOL:
 
D

DimitarMK

Гостин
Користам NOD32 2.7, лично задоволен сум, не троши премногу ресурси, си симнува упдејти автоматски, нуди добра заштита.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Kaspersky 7 и одлично си ја брка работата. Сега за сега не размислувам за друг антивирус. :bravo:
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
132
Avast home, највеќе дека е free.Колку е добар не знам, али дека е досаден знам :))
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Јас користам Avast Home Edition, од Alwil Software, и сум многу задоволен од неговата работа.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Nod32. Ќе ставам и Zone Alarm 7.
Здравје, кога (конечно) ќе склопам нова машина, изборот ќе падне на BitDefender Total Security 2008.
 

Vick

Intern
11 јануари 2008
48
0
NOD32 v2.7 Administrator и преку мојот компјутер уште 3 си прават update, во локална мрежа.
 

RaZ0r4e

Intern
4 јануари 2008
34
0
Avast Home Edition , neka velat sto sakat drugite ama za mene e najdobar . :D Sum imal i NOD32 i Kaspersky i sekakov i samo ovoj mi se pogodi kako sto treba .
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware.
Premnogu dolgo cepav bez anti virus i prilichno sum zarazen
taka da ne mi pomogna mnogu :) (generalna ocenka za Trend Micro od 1 do 10 = 8)
p.s Ke se sredam ama mnogu me mrzi da pravam back up i da formatiram :>
 

Cigo

Intern
30 јануари 2008
49
0
DAvOR.info
Јас користам NOD32 AntiVirus™ 3.0.621.0 , задоволен сум од него затоа што не зафача многу процеси , а и брка добра работа.
Поздрав
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Zone Alarm, i kolku tolku sum zadovolen od nego, mislam deka si ja vrsi svojata rabota..
Mi vika: 10861 intrusions have been blocked since innstal... Pa taka da valda si ja svrsil svojata rabota barem do sega... :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Јас сега сменив АВГ имам и добро е не е толку лош али Нортон рулез(ми истече лиценцата треба да си купам нов)
 

SystemsSkillz

Intern
17 јануари 2008
14
0
Јас го користам најдобриот Anti-Virus во светот WIndows Live One Care бидејќи имам Vista а бе со сакаш Microsoft си е Microsoft :D
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,179
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно