• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кои VST плагини?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Кои VST плагини ги користите при продукција...

Мене омилени ми се
Albino 2.0, Slayer 2 и IDJ
 

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
Pa ovaka : od vst koristam ezdrummer, addictive drums, korg legacy collection, fm7 , atmosphere , trilogy, quantum leap RA, sounds of polynesia, a od efekti : guitar rig 3 , i use nekoj sitni ustvari ja ne gi koristam site ama gi imam i sum gi koristel nekad :p
 

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
ке се надоврзам од
http://it.com.mk/forum/showthread.php?p=82471#post82471

вака јас веке подолго време користам FL Studio 8 (можеби пола година и повеке) и сум доста задоволен од него.Гi имам сите програми што ги наведовте,но сепак највеке користам FL STUDIO и SOUND FORGE,зборот ми беше за VSTa добри за хип хоп музика,имам доста но ми треба еден инструмент ORCHESTRA мислам се викаше,и во него имаше повеке инструменти,па доколку некој знае каде да го најдам нека ми помогне,фала однапред....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,530
Мислења
822,727
Членови
28,053
Најнов член
ro0tkid
На врв Дно