1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кои веб страни поврзани со компјутерска безбедност ги читате секој ден?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од S, 17 Април 2009.

 1. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Како што кажува и самиот наслов, значи страни кои мора секој ден да ги отворите и да ги прочитате последните новости од светот на компјутерската безбедност/сигурност :p

  Мислев да ставам анкета ама очигледно има многу такви па изборот подобро секој да си го напише.

  Вашата контрибуција ќе биде ценета :D
   
  1 person likes this.
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
 3. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Aleks ze hacker.:D

  Јас millw0rm, ама последно време ја имам заборавено.
   
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
  Ју Зтефане ?
   
 5. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  millw0rm неколку пати ја имам отворано ама во последно време не пратам што се случува
   
 6. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
 7. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Mcafee.com таму следам што се случува.
   
 8. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  secunia.com
  securityfocus.com
  packetstormsecurity.org
  milw0rm.com
  net-security.org
  etc.
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,905
  26,251
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  phearless.org
  milw0rm.com

  Ова е најчесто,на два-три дена обавезно отварам една од овие...
   
 10. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  nice... bump!

  @aleks:
  milw0rm, securitytracker, securiteam, zdnet, secunia
   
 11. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
 12. Egz0rtus_X

  Egz0rtus_X
  Intern

  35
  1
  26 Јуни 2008
  milw0rm - securityfocus - secunia - securitylab - idefense - packetstormsecurity

  Тие, ама не ги отварам сите баш секој ден, некогаш кога имам работа ги заборавам ама во главно пратам што се случува во светот.

  Off: поправете го името (не личи вака сериозна тема е ова)
   
 13. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
 14. Matej

  Matej
  Intern

  1
  0
  16 Мај 2009
  Moj predlog!

  Ако сакате да дознаете нешто повеќе за scam пораките или да дознаете како да се заштитите од нив и да посетите многу други интересни линкови за заштита од scam тогаш отидете на овој линк!
  Јас еднаш добив scam порака и потоа со помош на оваа страна дознав дека е тоа scam и успеав да се заштитам!

  http://www.419baiter.com/

  Исто така можете да отидете и на овие линкови ако не можете да се снајдете на страната!

  http://www.419baiter.com/scam_e-mail_examples.html#01
  http://www.419baiter.com/links.html


  Матеј Башовски :)
   
 15. Fatihh

  Fatihh
  Gaining Experience

  372
  50
  14 Април 2007
  Машко
  Продажен Менаџер во IT Сектор Сааф Компјутери
 16. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator

Сподели

Вчитување...