• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кога започнува ИНФОКОМ ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
znae li nekoj koga e saem za kompjuteri odnosno INFOKOM bidejki do skoro na oficijalnata strana imase data od 13-15 noemvri, a sega e trgnata. ako znae nekoj neka kaze. odnapred blagodaram
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,300
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Никогаш не постоел, не постои и нема да постои саем за компјутери во Македонија. Тоа што го организираат може да се крсти пазар, а во последниве 4 години пазарот е се катастрофален. Можеш да најдеш само отпад. Ќе ти го утрапат и ќе те одерат за тоа

Ако сакаш да си купиш компјутер, оди во продавница и купи си. Не си ни губи време да го посетуваш пазарот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
se mi e toa poznato deka e za nikade saemot i ne mi treba kompjuter tuku cisto sakav da vidam sto ima, ali znam deka nema da ima nisto. Zalno stvarno!!!!
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,300
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
тоа е како и се останато во земјава.

ако сакаш да видиш што е саем, собери една иљадарка и во март пали ги патиките накај хановер.

јас ќе одам, а ако има заинтересирани, бујрум да се собереме екипа.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Хановер, Cebit? лелеее маме ми се иде ми се плачееее ....:'(

Али ништо некој друг пат...да сме здрави и живи...убо да си поминеш :bravo:
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Еве официјално од нивната веб страна: Инфоком
Видов во материјалите што се за пријавување на огласувачите дека официјално стои дека е од 14-19.11.2008 секогаш се паѓа во колоквиумска недела :)D:D:D:D)
Инаку кога станува збор за ИНФОКОМ, јас сум крајно разочаран за тој саем, тоа не е саем, исто како да ставиле на пазарче 5 тезги и ќе продаваме компјутери. Јас на саем одам откако знам некаде од 2000 година приближно. Порано кога започнуваше АМЦ со работа секогаш беше во прва хала на највидната локација, последниве 2-3 години воопшто не излагаат, бидејќи имаат добар пазар и не им се фрлаат пари. Не се само АМЦ, има и доста други големи компании кои не излагаат, тоа го подразбираат како трошок а во суштина е доста добра реклама, само изгледа нашиве менаџери немаат сенсе некако за таа работа. Еве за споредба АТИ имаат огромна продажба и што треба сега они да не се рекламираат, да речат ние сме задоволни со пазарот и нејќеме повеќе.
И да не ја тупам, ЈАС почнав веќе да не одам на саем, бидејќи сум разочаран од излагачите на саем, а покрај тоа имам и колоквиумска недела.:isplashen:
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,509
486
Skopje
тоа е како и се останато во земјава.

ако сакаш да видиш што е саем, собери една иљадарка и во март пали ги патиките накај хановер.

јас ќе одам, а ако има заинтересирани, бујрум да се собереме екипа.
Ne znam dali si bil prethodno ama CeBit ne e bas za nekoj kako mene, tebe i sl. Ima izlozeno interesni raboti (Quad Core, SLI CrossFire, serveri i sl.) ama sepak e za biznis. Golemite ribi si dogovaraat i pregovaraat, nagradnite igri se samo za germanci...dokolku odis za biznis, togas e ok.

Хановер, Cebit? лелеее маме ми се иде ми се плачееее ....:'(

Али ништо некој друг пат...да сме здрави и живи...убо да си поминеш :bravo:
Ne me svakate pogresno, ubavo e da se vidi, najblisku ni e, inaku za tecenje ligi e vo USA - E3 mislam deka bese - toa e saemot za igri i tamu se site za graficki, maticni, ram, procesori, ladenje - IT'S THE ONE

@gOJDO - ubav pomin vo Hanover (ima dobra pivnica i beli kolbasi vo centar, obavezno da otides tamu)
 
Ne me svakate pogresno, ubavo e da se vidi, najblisku ni e, inaku za tecenje ligi e vo USA - E3 mislam deka bese - toa e saemot za igri i tamu se site za graficki, maticni, ram, procesori, ladenje - IT'S THE ONE
E3 никогаш не бил за ИТ туку исклучиво само за игри. И последниве 5-6 години беше општа катастрофа и го укинаа.
 

bojan_an

Intern
5 јануари 2008
96
1
ovaa godina moze i da nema Infokom bidejki ako ste pominale kaj Saem ke vidite deka prostorot okolu Skopski Saem e pretvoren vo gradiliste, go pravat toj ERA City sto tolku go zborea
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,383
29,028
kalco.ru
ovaa godina moze i da nema Infokom bidejki ako ste pominale kaj Saem ke vidite deka prostorot okolu Skopski Saem e pretvoren vo gradiliste, go pravat toj ERA City sto tolku go zborea
Па нема врска што се копа и за технома се копаше па пак се одржа...и башко толку журки имаше на саем.Ако се сака се се може

Знам дека никаде не пишува на таа страна, оди во делот каде се пријавуваат компаниите и ќе видиш дека на пријавите пишува дека ќе биде од 14-19.
аха ок:p
 
M

Mr.Alien

Гостин
Наведов дата 14.11 - 19.11 според формуларот за пријавување.
Баш ме интересира дали ќе го има. За жал, деновиве не сум свртен дома како треба ниту ќе бидам до крај на неделава, ама ако украдам време ќе поминам од таму и ќе погледнам.
Според мене, ако биде како последните 3-4 години, подобро да го нема. Посетувајќи го од самиот почеток, некако се соживеав со него. Не за друго, туку затоа што нема некоја слична манифестација, нешто налик на CeBIT. Сепак, на минатите ИНФОКОМ-и имаше колку толку што да се види, имаше демонстрации, имаше и демоинстрации на Dolby Digital орпема на еден ИНФОКОМ (2000 или 2002 мислам, не сум сигурен). Face Off го даваа на 8-канална Yamaha. ONKYO го промовираа со друг филм.
Је*ига. Мораше ли да се уништи.....
CeBIT, и покрај тоа што бележи благ пад во поглед на број на излагачи, сепак се одржува без проблем. И полека се трансформира, се поистакнат е бизнис духот.
Одамна планирам да одам....белки следната, 2009????
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,300
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Сиугрно нема да се одржи,а составив веќе екипа!
Цитат:

RE: Zdravo‏
From: Valentina Dimitrova ([email protected])
Sent: Thursday, November 13, 2008 10:33:27 AM

Ovaa godina saemot Infokom nema da se odrzi. Za idniot kalendar na mnifestacii poglednete na nasiot web site.
Pozdrav
Valentina
 

overrated

Intern
8 мај 2008
191
4
нас преку факултет секоја година не водат у хановер, на CeBIT, досега 2 пати сум бил и сум презадоволен, има што да се види. btw иљадарка ти е премногу, со 500 se поминува, освен ако не планираш да купуваш делови.
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Воопшто не ме чуди одлуката да не се одржи:spienje:, само што вака у ЕВРОПА НЕ.
Треба да се промовира, рекламираат нашите производи, имаме еден куп софтверски компании кои работат, тие треба да привлечат странски муштерии, автоматски тоа значи повеќе пари за фирмата ама тие очигледно имаат доста пари и не сакаат да се имаат повеќе..:chudenje:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ајде да составиме екипа
Е ајде...:).
Само, да видиме како би се ишло. Знам дека една агенција последните неколку години организираше. Здравје, тука сме, наредните месец-два ќе се искристализираат многу работи. Па, кој ќе биде во можност....why not?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,724
Мислења
863,332
Членови
30,062
Најнов член
Goku9000
На врв Дно