• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кога треба да изберам со кој accout да влезам се се кочи и е замрзнато

  • Ја почнал/а темата
  • #1

biljana.l

Intern
20 декември 2007
1
0
Проблемот се состои во следното:
Кога ќе го вклучам компјутерот и кога треба да изберам во кој accout да влезам се се кочи и е замрзнато и не можам да го користам глувчето.. ..
Ова се случува кога избирам да работам со оперативниот систем Windows XP SP2 , а кога избирам linux тогаш се е нормално и глувчето нормално си работи.Инаку сум лаик ,но сепак пробав вака,прво,го стартирав системот во safe mode и таму исто се се кочи кога треба да изберам корисничка сметка,потоа пробав со last known good konfiguration
и пак ништо.Друго незнам што да правам,мислам дека е вирус ,не знам како да знам дали треба да го форматирам компјутерот?
Секоја помош е добредојдена.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ако го имаш цд-то од Windows XP тогаш можеш да му направиш boot со тоа цд и имаш опции натаму да форматирас и да инсталираш нов виндоус икс пе .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,080
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно