• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Koga pocnuva nova godina

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Me interesira geografski koga pocnuva nova godina? Vo koja zemja prvo pocnuva novata godina i vo kolku casot po lokalno vreme kaj nas e toa i dali moze nekade na internet da se sledi seto toa pa makar i po radio da bide ako nema video. Interesno bi bilo :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,047
Мислења
860,892
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно