1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога е загреан компјутерот ми блокира и снемува звук

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Asti2007, 14 Март 2009.

 1. Asti2007

  Asti2007
  Intern

  11
  0
  13 Март 2009
  имам проблем кога е загреан компјутерот ми блокира и снемува звук ве молам за помош
   
 2. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Па нормално, се прегрева и прави проблеми... П.С. што толку го прегреваш? Во ред ли ти се кулерите?
   
  1 person likes this.
 3. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  444
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Епа гледај да не ти загрева толку многу...

  Кажи точно што конфигурација имаш, какво куќиште, кулери и сл
   
 4. Asti2007

  Asti2007
  Intern

  11
  0
  13 Март 2009
  не правеше така пред една недела и немам поима сто конфигурација имам не си разбирам баш од компјутери
   
 5. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Побарај и симни го Everest.
  Направи еден скен со него, и зачувај го логот. Потоа постирај го овде. :)
   
 6. Asti2007

  Asti2007
  Intern

  11
  0
  13 Март 2009
  ок само утре ке е тоа фала
   
 7. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  јас имав еден и премногу ладно му е и блокира т.е. укочи се
  али му направив добра излолација ладно/вруќо и нема гајле
   
 8. Asti2007

  Asti2007
  Intern

  11
  0
  13 Март 2009
  направив скен со еверест и сега како да го постирам тука не ми е јасно
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,654
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Готовиот лог ископирај го и овде со користење на CODE-табот или # во делот кај што пишувашпорака ќе го постираш:)
   
 10. Asti2007

  Asti2007
  Intern

  11
  0
  13 Март 2009
  не знам дали е ок
   
 11. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  а температурите?
   
 12. Asti2007

  Asti2007
  Intern

  11
  0
  13 Март 2009
  сега забележив дека се укочува и снемува звук кога пуштам некој филм да гледам и се укочува
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,654
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Па имаш малце меморија нормално е дека ако имаш уклучено мсн мозила и винамп и да пуштиш филм нормално е дека ќе сецка.Иначе не се успорува од температура туку од преоптовареност на меморија
   
 14. Asti2007

  Asti2007
  Intern

  11
  0
  13 Март 2009
  не, јас мислам не е од меморијата оти немам уклучено ништо и не сецка само туку и звукот го губи и треба да го растертирувам
   

Сподели

Вчитување...